У Маріуполі загинула військова медикиня Кушнір, яка просила деблокувати місто
Як зазначила Даниленко, раніше Кушнір удалося евакуювати з міста маленького сина, а в перші дні війни вона втратила кохану людину. У березні медикиня записала відео, щоб привернути увагу світу до гуманітарної катастрофи в Маріуполі.
Журналістка також прикріпила до поста скрін переписки медикині з подругою, де Кушнір просить не жаліти її, бо вона виконує обов'язок.
"За моєю інформацією, в оточеному Маріуполі залишається не менше ніж 100 жінок-військовослужбовців. Без доступу до елементарної гігієни і води", – пише журналістка.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за Маріуполь точаться із 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Російські війська не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерії та реактивних систем залпового вогню. Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку та продуктів.
Орієнтовно три тижні – до 14 березня – евакуації з міста не проводили через постійні обстріли з боку росіян. Потім у жителів з'явилася можливість покинути місто спеціальним коридором, але тільки приватним транспортом. 12 квітня голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що цей спосіб росіяни також заблокували.
Частину міста контролюють окупанти, частину – українські військові. Бої тривають.
6 квітня міськрада Маріуполя повідомила, що в місті почали працювати російські мобільні крематорії, щоб "знищити будь-які свідоцтва злочинів своєї армії".
Місто обороняють полк "Азов" та морські піхотинці, які закликають провести його деблокаду.