У Мелітополі окупанти змушують учителів розпочати навчальний процес російською мовою – мер
"Я завжди спостерігав єдність серед викладацького складу міста Мелітополя, як і відділу освіти, завжди спостерігав єдність, яка була спрямована на творення навколо наших дітей та їхнього майбутнього", – сказав Федоров.
Він висловив свою підтримку викладачам Мелітополя і переконаний, що вчителі й надалі зберігатимуть цю єдність.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Наприкінці лютого російські окупаційні війська після боїв зі Збройними силами зайшли до 150-тисячного Мелітополя. У місті неодноразово вже після входу російських військ проводили масові проукраїнські мітинги. Незважаючи на стрілянину, яку відкривали окупанти, містяни кричали в їхній бік: "Нах...й додому!"
11 березня група окупантів викрала Федорова з міського кризового центру.
12 березня депутатка міськради Мелітополя від "Опозиційного блоку" Галина Данильченко оголосила себе "в.о. мера" і закликала мешканців не чинити опір окупантам (її вже повідомили про підозру в держзраді).
13 березня Мелітопольська міськрада на позачерговій сесії ухвалила звернення, у якому вказала, що місто є українською територією, і засудила колаборантів. Президент України Володимир Зеленський, звертаючись до колаборантів, заявив, що вони підписують собі вирок.
16 березня глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що Федорова вдалося звільнити з полону. В Офісі президента повідомили, що політика обміняла на дев'ятьох російських військовослужбовців 2002–2003 років народження.
Федоров розповів, що окупанти вимагали від нього підписати заяву про звільнення та ще низку документів, а також дати команді вказівки працювати під російськими прапорами та "з незрозумілим виконувачем обов'язків мера".