У міноборони РФ уперше визнали, що в Україні воюють строковики
За версією російського оборонного відомства, "на жаль, виявилося кілька фактів присутності" солдатів строкової служби в частинах російських військ, але практично всіх їх нібито вже виведено з території України.
"Водночас на один із підрозділів, які виконують завдання тилового забезпечення, скоїла напад диверсійна група нацбатальйонів. Групу військовослужбовців, зокрема й строкової служби, було захоплено", – сказав Конашенков.
Він запевнив, що "вживають вичерпних заходів" щодо недопущення строковиків до районів бойових дій та звільнення полонених.
Які саме "нацбатальйони" Конашенков має на увазі – незрозуміло. Добровольчі батальйони увійшли до складу ЗСУ або МВС ще 2015 року. Але в Росії називають так і батальйони територіальної оборони (також підпорядковані ЗСУ).
Війна Росії проти України. Головне
Контекст:
"Комітет солдатських матерів" РФ повідомляв російські ЗМІ, зокрема, "Таке дела", що солдатів строкової служби російських збройних сил масово переводять на контрактну службу і скеровують до кордону з Україною.
Від початку війни в РФ це заперечували, а особисто президент РФ Володимир Путін заявляв, що в Україні російських "призовників немає жодного".
Радник глави Офісу президента Олексій Арестович у розмові з російським адвокатом Марком Фейгіним говорив 6 березня, що серед полонених російських військових не менше ніж 300 – саме солдати строкової служби, "строковики – строковіше нема куди". "Їх вистачає тут, їх убитими дуже багато. Таке враження, що на основні напрямки кинули якраз строковиків", – сказав він.
Загалом, за даними української влади, втрати особового складу російської сторони перевищили 12 тис. осіб (ідеться про вбитих, поранених та взятих у полон). Також знищено 317 танків, 49 літаків, 81 вертоліт та іншу техніку.
Арестович 9 березня повідомив, що українські військові під час бойових дій зазнають втрат, але "набагато, набагато менших", ніж російські окупанти.
За даними американської розвідки, протягом 13 днів війни Росія втратила від 8% до 10% військового майна, яке вона використала для вторгнення; українські військові втратили такий самий відсоток свого майна.