У МЗС України закликали жителів ОРДЛО не брати участі у протиправних російських плебісцитах
Напередодні, 14 липня, "Новости Донбасса" повідомляли, що депутати пропутінської партії "Единая Россия" приїхали до окупованого РФ Луганська на "Форум граждан России" для агітації місцевих жителів узяти участь у виборах до Держдуми у вересні 2021 року. У четвер "Форум граждан России" відбувся в окупованому Донецьку.
У МЗС України агітацію російських депутатів і незаконну паспортизацію жителів ОРДЛО розглядають як цілеспрямований підрив мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.
"Очевидно, що падіння рейтингів російської правлячої сили на тлі важкої епідемічної ситуації в Росії намагаються компенсувати за рахунок жителів українських окупованих територій. Такий собі крок політичного відчаю. Адже проконтролювати намальовані там результати "підтримки" "Единой России" буде фактично неможливо. Це, у свою чергу, поставить під сумнів легітимність російського виборчого процесу", – підкреслив Ніколенко.
Він зазначив, що дії РФ свідчать про відхід Москви від своїх зобов'язань у межах Мінських угод і підсумків саміту лідерів "Нормандської четвірки" в Парижі.
"У черговий раз закликаємо наших громадян не брати участь у протиправних російських плебісцитах", – підкреслив Ніколенко.
Контекст:
Секретар генради партії "Единая Россия" Андрій Турчак 10 травня заявляв, що понад пів мільйона жителів ОРДЛО, які набули російського громадянства, зможуть брати участь у виборах до Держдуми РФ.
У міністерстві внутрішніх справ РФ на початку травня повідомляли, що більш ніж 527 тис. осіб, які постійно проживають на територіях ОРДЛО, за два роки набули російського громадянства у спрощеному порядку.
Голова терористичної організації "ДНР" Денис Пушилін говорив, що більшість жителів окупованої бойовиками частини Донецької області, які мають російські паспорти, не поїдуть у Росію голосувати на виборах у Держдуму, писали "Новости Донбасса" на початку квітня.
Вибори в Держдуму РФ мають відбутися 19 вересня цього року, ідеться на офіційному сайті законодавчого органу Росії.
У Держдуму обирають 450 депутатів: 225 депутатів – в одномандатних виборчих округах (один округ – один депутат) і 225 депутатів – від політичних партій (за федеральним виборчим округом пропорційно кількості голосів виборців, поданих за федеральні списки кандидатів).