У Нідерландах завершило навчання 35 військових ВМС України. Країна готується до передання Києву двох кораблів
35 військовослужбовців Військово-морських сил України (ВМС ЗСУ) завершили навчання на протимінному кораблі Zr.Ms. Makkum у Нідерландах. Про це повідомила пресслужба міністерства оборони Нідерландів 3 грудня.
Ці військовослужбовці сформують екіпаж іншого протимінного корабля, який Нідерланди планують передати Україні, – Zr.Ms. Vlaardingen, поінформували в релізі.
Як зазначають у повідомленні, підготовка екіпажу тривала понад два місяці й була успішною. Нідерланди надали для тренувань корабель, інші союзники по НАТО (їх не називають) – інструкторів і перекладачів. У Військово-морській академії в Бельгії навчали технічний персонал.
Zr.Ms. Vlaardingen і Zr.Ms. Makkum, які передадуть Україні, разом із протимінними кораблями від Великобританії й Бельгії складуть основу протимінних сил України, зазначають у міноборони Нідерландів.
Zr.Ms. Vlaardingen вивели з експлуатації навесні, Zr.Ms. Makkum – у жовтні, інформує оборонне відомство Нідерландів, зазначаючи, що поки невідомо, коли їх передадуть Україні. Перший корабель був на службі королівського флоту Нідерландів 35 років, другий – майже 40. Обидва знешкоджували міни в Північному морі.
Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук 15 квітня розповідав в ефірі телемарафону, що всього Україна очікує отримати від Нідерландів, Бельгії й Великобританії п'ять протимінних кораблів. Запис коментаря оприлюднив канал "Ми – Україна".
Великобританія вже оголосила про передання Україні кораблів, які дістали назви "Чернігів" і "Черкаси", але, згідно з конвенцією Монтре, вони не можуть пройти до Чорного моря, поки триває війна – Туреччина на цей час закрила протоки Босфор і Дарданелли для військових кораблів. Навесні вони стояли в Портсмуті, очікуючи навчань Sea Breeze 2024, українські екіпажі брали участь у навчаннях на цих кораблях, повідомляли у ВМС.
Навчання, як повідомляло видання "Голос Америки", є частиною приготувань до перебазування кораблів в Україну.
Контекст:
Українські сапери регулярно виявляють і знищують морські й річкові міни. Попри це, у Чорному морі 2023 року було кілька інцидентів із підривом російських мін біля торговельних суден.
Туреччина, Румунія й Болгарія 1 липня розпочали спільну операцію з очищення акваторії Чорного моря, замінованого внаслідок агресії Росії в Україні.