У Повітряних силах ЗСУ розповіли, яка зброя потрібна Україні для перемоги над Росією

Ігнат сказав, що найбажанішою військовою технікою для України є сучасні бойові літаки
Фото: Командування Повітряних Сил ЗСУ / Air Force Command of UA Armed Forces / Facebook

Україні для перемоги у війні з Росією потрібна авіація, високоточне далекобійне озброєння різних видів, а також системи протиповітряної оборони. Таку думку 20 лютого в ефірі національного телемарафону, який транслював канал "Рада", висловив спікер командування Повітряних сил (ПС) ЗСУ Юрій Ігнат.

За його словами, Україна передала своїм західним партнерам перелік озброєнь та військової техніки. У ньому вказано ті позиції, які насамперед потрібні силам оборони України.

"Що нам потрібно для перемоги? Для перемоги нам потрібна високоточна далекобійна зброя різних типів. Це стосується артилерії та оперативно-тактичних комплексів. Також системи ППО", – зазначив Ігнат.

Спікер ПС ЗСУ нагадав, що частина українських військових проходить навчання у різних країнах. Зокрема у США, де українці навчаються використовувати систему протиповітряної оборони Patriot.

"Вершина нашої мрії – це літаки. Зрозуміло, що саме багатоцільові винищувачі – це теж далекобійна, маневрена та мобільна зброя, яка може виконувати безліч завдань: як охороняти повітряний простір від повітряних атак, збивати ракети, Shahed – все, що є повітряними цілями, окрім балістики, так і завдавати ударів на далекі відстані по наземних цілях і тим самим допомогти українським військам швидко деокупувати наші території", – підкреслив Ігнат.

Контекст:

20 січня Зеленський звернувся до учасників восьмого "Рамштайну" із закликом дати Україні винищувачі F-16 і далекобійні ракети. Глава МЗС Дмитро Кулеба 23 січня заявив, що питання передавання Україні бойових літаків "зрушило з мертвої точки".

30 січня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що припускає передавання Україні військових літаків західними партнерами. За словами французького президента, "за визначенням нічого не відкинули". Президент Франції назвав умови передання Києву бойових літаків. Зокрема, імовірне постачання не має призвести до ескалації у війні. Те, що передає Франція, "має не зачіпати російську територію, а захищати Україну", а також "не послаблювати боєздатності" французької армії, зазначив Макрон.

Зі свого боку, 30 січня президент США Джо Байден заявив, що США не постачатимуть Україні винищувачів F-16.

9 лютого перед самітом ЄС у Брюсселі Рютте заявив, що переговори про надання Україні бойових літаків мають відбуватися за зачиненими дверима. Україна вже подала офіційний запит Нідерландам на постачання винищувачів F-16, наголосила міністерка оборони Кайса Оллонґрен.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив 14 лютого за підсумками дев'ятого "Рамштайну", що він не має оголошень на тему передавання Україні західних винищувачів.

Водночас глава Міноборони Олексій Резніков упевнений, що Україна "точно матиме сучасні літаки".