У Росії вигадали новий спосіб прихованої мобілізації, але ресурс не є аж таким дуже великим – Данілов про новий закон Держдуми
"Це така прихована мобілізація. Згідно з російським законодавством, яке приймають у Думі, вони не можуть піти на відкриту мобілізацію – не можуть зробити це публічно. Тому й роблять якусь "сурогатну" річ. Вважають, що за допомогою міністерства оборони зможуть створити територіальні угруповання. Наскільки це їм допоможе – складно сказати, бо ресурс не є аж таким дуже великим", – сказав Данілов.
Він зазначив, що мобілізаційний ресурс у РФ усе ще є, але ті, хто хотів піти на війну з Україною, уже зробили це.
"Кожного дня наші хлопці й дівчата відправляють "вантаж 200" в мішках у Росію. А окупанти у такий спосіб намагаються знайти їм заміну. Чи багато буде охочих? Глянемо. Думаю, що найближчим часом доповіді нашої розвідки дадуть відповідь на питання, наскільки у них цей закон працюватиме", – підсумував секретар РНБО.
Контекст:
21 вересня 2022 року президент країни-агресора РФ Володимир Путін оголосив "часткову" мобілізацію в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну. 28 жовтня міністр оборони РФ доповів Путіну про її завершення.
7 грудня Путін заявив, що у продовженні мобілізаційних заходів у РФ "немає потреби". За його словами, 150 тис. мобілізованих росіян перебувають у резерві, ще 150 тис. скерували в зону бойових дій в Україні. Водночас юридично мобілізації в РФ не припиняли, оскільки Путін не підписував указу про її завершення.
У березні 2023 року представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов повідомляв, що Росія щомісяця мобілізує по 20 тис. осіб. Зокрема загарбники проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.
24 березня Bloomberg написало, що Росія планує мобілізувати 400 тис. осіб для стримування контрнаступу ЗСУ, роблячи ставку на нібито добровольців.