У Сумській області відбувся обмін полоненими
"Ми обміняли наших п'ятьох людей із тероборони на одного російського офіцера військової поліції", – написав керівник області. Він опублікував список звільнених українських бійців.
Перед цим Живицький писав, що для цього обміну дали "зелений коридор" ворожій техніці за наказом президента Володимира Зеленського.
28 лютого СБУ запустила в Україні Об'єднаний центр із пошуку та звільнення полонених.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
За даними Генштабу ЗСУ, втрати російських окупантів становлять 5700 осіб. Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу та визнали їх лише на четвертий день війни, не уточнюючи кількості. Жертвами російської агресії стало щонайменше 352 мирні жителі, зокрема 16 дітей, поранення дістало 2040 людей.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Крім того, Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії".