В Ізюмі російські окупанти примусово мобілізують чоловіків – омбудсменка

Прохід через блокпост чоловікам в Ізюмі дозволяють лише за наявності військового квитка, зазначила Денісова
Фото: Обрії Ізюмщини / Facebook
Російські військовослужбовці примусово мобілізують для участі у війні проти України жителів тимчасово окупованого Ізюма (Харківська область).

Про це 19 квітня у Facebook повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

"Через брак людських ресурсів загарбники намагаються долучити до бойових дій місцевих жителів тимчасово захоплених територій, – написала омбудсменка. – У місті Ізюм розпочато примусову мобілізацію чоловіків. Тепер прохід через блокпост чоловікам дозволяється лише за наявності військового квитка".

Окрім того, за словами Денісової, окупанти "вриваються до помешкань жителів Ізюма – шукають колишніх ветеранів АТО і громадських активістів".

Також місцевих чоловіків агітують вступати до лав так званої "народної міліції".

Денісова нагадала, що примусова мобілізація на окупованих теренах є порушенням ст. 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

"Вона суворо забороняє окупаційній державі змушувати осіб, які перебувають під захистом, тобто тих, хто опиняється під владою сторони конфлікту або окупаційної держави, громадянами яких вони не є, служити в її збройних чи допоміжних силах", – наголосила уповноважена Верховної Ради України з прав людини.

Денісова закликала комісію ООН із розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення Росії до України врахувати ці факти злочинів.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Начальник управління молоді, спорту та іміджевих проєктів Ізюмської міськради Максим Стрельник повідомив про захоплення міста окупантами 1 квітня.

Заступник мера Ізюма Володимир Мацокін писав 13 квітня, що в місті залишилося не менше ніж 15 тис. людей, причому "термін "гуманітарна катастрофа" вже не відображає жаху ситуації": вже понад місяць немає води, світла, газу, тепла, люди живуть у зруйнованих будинках без вікон і дверей, без ліків, продуктів, гуманітарної допомоги та надії на евакуацію.

16 квітня в Генштабі повідомили, що РФ зосередила біля Ізюма понад 20 батальйонних тактичних груп. Того самого дня російські держЗМІ повідомили про вивезення з Ізюма 100 українців.

У зведеннях Генштабу та обласної влади Ізюм давно називають найгарячішою точкою у Харківській області.