У Волинській області підготували план евакуації населення у разі наступу з Білорусі
"Якщо, не дай боже, буде пряме вторгнення – є план, який обговорено на засіданні евакуаційної комісії", – сказав посадовець.
За його словами, керівники громад і районних військових адміністрацій знають, як діяти. У разі потреби насамперед евакуюватимуть жителів Ковельського та Камінь-Каширського районів, які розташовані на кордоні з Білоруссю.
Мовенко зазначив, що деталі плану евакуації засекречено.
Він висловив упевненість, що українські військові не допустять масштабного наступу з території Білорусі.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Військові облаштували загородження із системами стеження на кордоні у Волинській області, повідомляли в Офісі президента.
Із серпня про підготовку плану евакуації цивільних на випадок ворожого наступу з Білорусі повідомляла також влада Рівненської області, писало Суспільне.
Контекст:
Російські війська з 24 лютого заходили в Україну, зокрема, з Білорусі, хоча за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення РФ міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає.
Із території Білорусі Росія періодично запускає по українських об'єктах ракети, також були випадки злітання з білоруських аеродромів літаків, які обстрілювали Україну. 25 червня росіяни завдали авіаційного удару по Україні з повітряного простору Білорусі з далеких бомбардувальників Ту-22, повідомляли у ЗСУ.
Наприкінці травня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про необхідність "негайно створювати" оперативне командування біля кордону з Україною та доручив створити "народне ополчення".
22 червня Білорусь розпочала мобілізаційні навчання біля кордонів України, згодом їх продовжили. На початку липня навчання активізувалися, до країни прибули російські військові льотчики, проводили тренування з десантування.
Президент України Володимир Зеленський 26 червня звернувся до білорусів і заявив, що їх "втягують у війну навіть активніше, ніж у лютому та у весняні місяці". Він закликав "простих людей Білорусі" не брати участі в цій війні.
2 липня Лукашенко, не називаючи країн і міст, попередив противників, які нібито загрожують безпеці РБ, що наказав збройним силам республіки "взяти під приціл центри ухвалення рішень у ваших столицях". Він пообіцяв, що у разі удару по Білорусі "відповідь буде миттєвою".