Україна не отримала частини західної зброї, за яку заплатила наперед, частина її – непридатна для використання – ЗМІ
Про це 19 червня написала The New York Times, із посиланням на джерела.
Станом на кінець минулого року Україна виплатила постачальникам зброї понад $800 млн із початку повномасштабного вторгнення РФ у лютому, контракти залишилися повністю або частково невиконаними, вказало видання.
The New York Times зазначила, що в деяких випадках союзники передали Україні складське обладнання, яке у кращому разі потребувало капітального ремонту.
Як приклад, видання повідомляє про постачання Україні 33 італійських САУ, які вивели з експлуатації багато років тому, але на переданні яких наполягали в Києві, вураховуючи нагальну потребу в засобах для протистояння російській агресії. Україна заплатила за ремонт САУ американській компанії, але третина з них приїхала "непридатною для виконання бойових завдань".
За даними NYT, у будь-який момент часу на ремонті – до 30% українського арсеналу.
За словами українського високопосадовця, у Києві втомилися від того, що Україні кажуть, що в неї досить західної зброї для контрнаступу, тоді, коли частина її прибуває в поганому або непридатному для використання стані.
Контекст:
Західні союзники від початку російського вторгнення надали Україні військову допомогу на суму понад $70 млрд, заявляв на початку квітня генсек НАТО Єнс Столтенберг. $40 млрд допомоги у сфері безпеки виділили Києву США, проінформували в Пентагоні 13 червня. Загалом країни-союзники передали Україні приблизно 600 видів озброєнь і амуніції.
Окрім того, Україна витратила мільярди доларів власних коштів на приватному ринку зброї.
25 травня "Українська правда" опублікувала розслідування про те, що українські державні компанії, які займаються закупівлею зброї, у 2022 році не виконали постачання за замовленнями Міноборони на мільярди гривень.
В антикорупційній раді при Міноборони України вважають, що відомство не зможе повернути кошти від компаній, які не передали йому техніки й амуніції.