Україна не отримувала офіційних списків загиблих і поранених військовополонених в Оленівці – омбудсмен
Про це він розповів Суспільному.
За словами Лубінця, він просив про можливість або самостійно, або з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, або з ООН у присутності Москалькової подивитися, що сталося у бараках. Також він робив запит на відвідування військовополонених та початок процедури повернення тіл загиблих військовополонених.
Поки що Лубінець не дістав відповіді.
Також він повідомив, що Україні не надавали офіційних списків загиблих в Оленівці. За словами уповноваженого, він спілкується із представниками Червоного Хреста постійно.
"Я постійно піднімаю питання про те, якщо російська сторона не дає вам відвідувати наших військовополонених – публічно у своїх звітах це показуйте. На даний час ми бачимо за результатами, що вас не допускають, але публічно вони мовчать", – додав Лубінець.
Українська сторона хоче, щоб МКЧХ продовжував роботу, і, як і раніше, прагне потрапити на територію колишньої колонії в Оленівці, зазначив він.
"Бо ми все рівно зі 100 питань, до прикладу, на 10 відповідь отримуємо. Якщо нам не буде кому їх задавати, напевно, ми не зробимо краще, – додав омбудсмен. – Окрема моніторингова група по Оленівці створена. І на даний час вони звернулися до російської сторони з тим, щоб їм надали потрапити. Не знаю, яка відповідь. Сьогодні [18 серпня] у мене буде можливість задати їм таке запитання".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
29 липня окупанти заявили про загибель українських військовополонених, які перебували у приміщенні колишньої 120-ї виправної колонії в Оленівці на не підконтрольній українському уряду території Донецької області. Окупанти оголосили про загибель 50 людей унаслідок нібито "удару" ЗСУ із застосуванням доправлених США систем HIMARS.
За інформацією ГУР Міноборони, барак замінували вагнерівці – так, щоб вогонь швидко поширився будівлею. За даними української розвідки, теракт в Оленівці був спецоперацією РФ із метою зірвати постачання Україні західної зброї.
11 серпня CNN опублікував розслідування, яке базується на аналізі відео та фотографій із місця події, супутникових знімків до та після атаки, у якому брали участь криміналісти й експерти зі зброї. Висновок CNN – російська версія подій, найімовірніше, є вигадкою.