Україна очікує від Червоного Хреста більш конкретних і дієвих кроків щодо звільнення полонених українців – Єрмак

Єрмак (на фото в центрі) заявив, що агресія РФ продемонструвала кризу системи захисту прав людини
Фото: president.gov.ua
10 грудня глава Офісу президента України Андрій Єрмак зустрівся у Києві з президенткою Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Мір'яною Сполярич-Еггер. Про це повідомляє пресслужба ОП.

"Україна очікує від Червоного Хреста більш конкретних і дієвих кроків щодо звільнення полонених українців", – заявив Єрмак.

Глава ОП висловив сподівання, що МКЧХ під керівництвом Сполярич-Еггер "зробить усе можливе, щоб отримати доступ до місць утримання українських полонених".

"Єрмак висловив нерозуміння пасивності, яку представники Міжнародного комітету Червоного Хреста демонструють у питанні забезпечення прав полонених українців, [...] заявив, що російська агресія продемонструвала кризовий стан світової системи захисту прав людини", – ідеться в повідомленні ОП.

Сполярич-Еггер пообіцяла обговорити з представниками організації "можливі шляхи покращення умов утримання військовополонених та запобігання катуванню" і заявила, що, "відповідно до норм міжнародного права, МКЧХ не має повноважень для того, щоб йому в примусовому порядку надавали дозвіл на відвідування місць утримання полонених".

"Ми щодня працюємо над тим, щоб проводити нашу діяльність із військовополоненими. Поки що ми здійснюємо її на різних рівнях. Ми намагаємося вести діалог і дуже сподіваємося, що зможемо розгорнути масштабну діяльність у цьому напрямі", – процитувала Сполярич-Еггер пресслужба ОП.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Сполярич-Еггер стала президенткою МКЧХ 1 жовтня.

15 жовтня Єрмак поспілкувався з нею у режимі відеозв'язку. Ішлося, зокрема, про українських військовополонених, яких російські окупанти утримують в окупованій Оленівці Донецької області.

Контекст:

Україна від початку повномасштабної війни активно критикує діяльність Червоного Хреста. Наприклад, у березні українська влада виступала проти відкриття офісу МКЧХ у російському Ростові-на-Дону, який нібито був потрібен для ефективнішої роботи на сході України.

Також Україна звинувачує МКЧХ у неефективності щодо доступу до військовополонених, яких утримує Росія. Зокрема, представники організації так і не змогли потрапити до Оленівки Донецької області після теракту у виправній колонії, де утримували полонених українців.

Червоний Хрест має діяти потужніше, заявляв президент України Володимир Зеленський.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що порушив перед керівництвом Міжнародного комітету Червоного Хреста та Червоного Півмісяця питання про виключення російського національного комітету Червоного Хреста.