Україна опублікувала списки полонених російських солдатів, яких їхні матері можуть забрати у Києві
"Таких списків, як і списків загиблих солдатів-окупантів, буде ще дуже багато. І ви знаєте, хто в цьому винен, – [президент РФ Володимир] Путін! Матері Росії, приїжджайте до Києва і забирайте ваших синів", – написав він.
2 березня Геращеко зазначав, що ухвалено рішення віддавати полонених російських солдатів їхнім матерям, якщо вони приїдуть по них в Україну, до Києва.
Що треба зробити, щоб повернути свого сина з полону:
1. Дізнатися, перебуває ваш син у полоні чи загинув. Для цього потрібно зайти в Telegram-канал "Груз 200".
Або зателефонувати на гарячу телефонну лінію Міністерства оборони України "Повернися живим з України" на багатоканальні телефони:
- +38 089 420 18 60;
- +38 089 420 18 61;
- +38 089 420 18 62.
Або написати на пошту: Vernis_iz_ukraine@gmail.com
2. Потім, якщо вам надійшло підтвердження, що ваш син перебуває в полоні, потрібно дістатися до Києва. Це можна зробити лише в такий спосіб:
- діставайтеся до Калінінграда або Мінська. Звідти автобусами або на таксі – до польського кордону;
- потім через територію Польщі потрібно буде дістатися КПП з Україною;
- там вас зустрінуть та супроводжуватимуть до Києва, де передадуть вам вашого сина.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 28 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України Володимир Зеленський востаннє говорив 25 лютого – за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.
Втрати російських окупаційних військ убитими, пораненими та полоненими перевищили 10 тис. осіб, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. Точної кількості полонених не озвучували. Росія протягом перших днів війни не визнавала, що гинуть її військові, 2 березня визнала загибель 498 російських військовослужбовців.
Зеленський говорив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.
Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна.