Україна переломила перебіг війни на свою користь, проте вона може затягтися до 2023 року – Інститут вивчення війни
В інституті вважають, що український успіх став результатом умілого планування і проведення кампанії, яка передбачала зусилля щодо максимального використання західних систем озброєння, таких як HIMARS.
"Довгі обговорення Києва, а потім оголошення про проведення контрнаступальної операції, спрямованої на Херсонську область, відвернули значні російські війська від ділянок, на яких українські сили завдавали вирішальних ударів протягом останніх кількох днів. Збройні сили України використали HIMARS та інші західні системи для нападу на російські наземні лінії зв'язку (GLOC) у Харківській і Херсонській областях, створивши умови для успіху цієї операції", – ідеться у звіті.
Українська влада демонстративно обговорювала удари на півдні, успішно вводячи росіян в оману щодо своїх намірів у Харківській області, зазначають аналітики.
Однак нинішній контрнаступ не покладе край війні, вважають експерти ISW. Кампанія на північному сході України завершиться, що дасть можливість російським військам відновити стійку оборонну лінію і, можливо, навіть провести локальні контратаки.
"Україні доведеться розпочати наступні контрнаступальні операції, можливо, кілька, щоб завершити звільнення окупованої Росією території. Війна, ймовірно, триватиме до 2023 року. Україна переломила хід цієї війни на свою користь. Київ, найімовірніше, дедалі частіше диктуватиме місце і характер великих бойових дій, і Росія дедалі частіше неадекватно реагуватиме на зростання фізичного та психологічного тиску України в послідовних військових кампаніях, якщо Москва не знайде способу перехопити ініціативу", – додали в інституті.
Прогноз ISW збігається з думкою головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, який вважає, що війна триватиме і 2023 року.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
За період 1–8 вересня ЗСУ звільнили понад 1 тис. км&³2; території України, повідомляв президент України Володимир Зеленський. 11 вересня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний поінформував, що з початку вересня захисники повернули під контроль України вже понад 3 тис. км&³2; території, яка була під окупацією.
У Харківській області протягом останніх днів ЗСУ взяли під контроль десятки населених пунктів, зокрема, звільнено Балаклію, де до початку повномасштабного вторгнення РФ проживало приблизно 27 тис. людей. 11 вересня Генштаб ЗСУ поінформував, що українські підрозділи зайшли до Куп'янська, триває звільнення населених пунктів Куп'янського та Ізюмського районів.
Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомляв 10 вересня, що ЗСУ звільнили майже 40 населених пунктів у регіоні. 12 вересня Генштаб прозвітував про звільнення ще 20.