Україна працює над продовженням і розширенням "зернової угоди" – Зеленський

Зеленський: Будемо збільшувати допомогу тим країнам і народам, які особливо потерпають від продовольчої кризи
Фото: president.gov.ua
Україна працює над розширенням "зернової угоди". Про це заявив президент Володимир Зеленський 8 листопада у відеозверненні, опублікованому його пресслужбою.

"Працюємо для продовження й розширення нашої експортної "зернової ініціативи". Додамо ще постійний гуманітарний компонент до зернового експорту. Разом із передовими і найбільш сумлінними державами будемо збільшувати допомогу тим країнам і народам, які особливо потерпають від продовольчої кризи", – заявив він.

Зеленський зазначив, що вже відбулися перші наради і є перші міжнародні домовленості.

"Фактично разом із партнерами починаємо таку співпрацю, яка може стати основою для гарантування продовольчої безпеки на новому рівні. Давно говориться, що потрібна глобальна координація для порятунку найбільш бідних країн світу від голоду. І саме такий механізм координації зараз і опрацьовуємо. Сподіваюся, вдасться його реалізувати", – сказав президент.

Контекст:

Росія блокувала вивезення української агропромислової продукції з морських портів після початку повномасштабного вторгнення в Україну. У травні президент України Володимир Зеленський повідомив, що в українських портах заблоковано 22 млн тонн зерна, яке мало піти на експорт.

22 липня в Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна. Україна підписала документ із Туреччиною та ООН, Росія дзеркально зробила те саме.

Перше судно, завантажене українським зерном після досягнення домовленості про розблокування експорту, вийшло з порту Одеси вранці 1 серпня. За час дії угоди з України вивезли, за даними Мінінфраструктури, понад 9 млн тонн продуктів. Зниження цін на зерно, яке стало можливим завдяки чорноморській "зерновій ініціативі", опосередковано врятувало від голоду понад 100 млн осіб, заявили в ООН.

Мінінфраструктури України у жовтні повідомило, що Росія штучно затримує інспекцію залучених до роботи "зернового коридору" суден у Босфорі, що призвело до черги з понад 170 суден, а українські порти змушені працювати лише на 2530% своїх потужностей.