Україна продовжує імпорт електроенергії зі Словаччини, удари окупантів по Одеській області на енергосистему не вплинули – "Укренерго"

В "Укренерго" зазначили, що складною залишається ситуація з енергопостачанням уздовж лінії фронту
Фото: depositphotos.com

Україна й далі мінімально імпортує електроенергію зі Словаччини. Про це 19 квітня у Telegram повідомила пресслужба "Укренерго".

Водночас у компанії зазначили, що в енергосистемі достатній резерв потужності, що дає змогу експортувати електроенергію до Словаччини, Польщі та Молдови.

Виробництво електроенергії повністю забезпечує потреби всіх споживачів в Україні.

"Нічна атака росіян безпілотниками на Одещину не мала наслідків для енергосистеми і не призвела до необхідності обмеження споживання", – наголосили в "Укренерго".

Складною ситуація залишається з енергопостачанням уздовж лінії фронту. Учора вкотре під обстріл росіян потрапили розподільчі мережі у Донецькій області.

"Відновлення енергосистеми триває. Ремонтні бригади працюють на всіх об'єктах високовольтної мережі, які зазнали російських атак, пріоритетом залишається відновлення надійності живлення. Також на Харківщині і на Запоріжжі за минулий тиждень бригади "Укренерго" провели ремонт і повернули в роботу дві магістральні лінії електропередачі, які раніше пошкодив ворог", – ідеться у повідомленні.

Контекст:

Україна з 11 жовтня 2022 року припинила експорт електроенергії через російські ракетні обстріли енергетичних об'єктів. Масові ракетні обстріли вразили теплову генерацію та електричні підстанції, тож Україна має припинити експорт "для стабілізації власної енергосистеми", зазначили у Міненергетики.

За пів року окупанти випустили по енергетичних об'єктах України понад 1200 ракет і дронів, приблизно 250 з них влучили у цільЧерез обстріли у країні вводили тимчасові вимкнення світла, які в окремих випадках тривали кілька діб.

12 лютого 2023 року "Укренерго" вперше за час осінньо-зимових атак Росії на українську енергетичну систему повідомила про відсутність дефіциту потужності.

Наприкінці лютого в Міненерго повідомили, що ситуація в енергосистемі України стабілізувалася і є резервні потужності, які дають змогу відновити експорт української електроенергії у Євросоюз.

7 квітня міністр енергетики України Герман Галущенко підписав документ щодо відновлення експорту електроенергії в умовах профіциту генерувальної потужності. 10 квітня відбувся перший аукціон.