Україна розгляне можливість нападу на російську нафтогазову інфраструктуру у відповідь на удари РФ – Галущенко
Україна відкрита до можливості атаки на російську нафтогазову інфраструктуру, якщо Москва посилить удари по українській електромережі цієї зими. Про це міністр енергетики Герман Галущенко заявив в опублікованому 11 листопада інтерв'ю Politico.
За даними видання, Галущенко у Вашингтоні зустрічався із представниками адміністрації президента Джо Байдена та конгресменами. Він розповів їм, що Москва регулярно здійснює кібератаки на українську електромережу і, як прогнозують, посилить повітряні удари в міру того, як температура знижуватиметься.
Відповідаючи на запитання, чи може до реакції України входити напад на великі нафтогазові родовища Росії, які є головною рушійною силою її економіки, Галущенко відповів, що "це було б справедливо" й Україна "відповіла б тим самим".
Галущенко наголосив, що він не є військовослужбовцем України й не обговорював із представниками американського уряду ймовірні удари по російських енергетичних об'єктах, пише Politico.
25 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готується до посилення російських атак і "не лише захищатиметься".
"Готуємося до ударів терористів по енергетичній інфраструктурі. Цьогоріч не лише захищатимемося, а й відповідатимемо. Ворог це добре знає. Спочатку прибрали із Криму флот, тепер переміщують і свою авіацію далі від наших кордонів", – підкреслив Зеленський.
Контекст:
Енергосистема України буде готова до проходження зимового сезону, а вимкнень світла у зимовий сезон поки не планують. Однак вони можуть стати наслідком нових російських атак, сказав Галущенко 21 серпня. Узимку ППО України зосередиться на захисті енергетики та стратегічних об'єктів, зазначали у Повітряних силах ЗСУ.
Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко повідомив 7 листопада "Радіо Свобода", що після атак минулої зими українська енергосистема втратила 45% високовольтних мереж і понад 50% потужностей загальної генерації. "Україна зараз дуже близька до дефіциту генерувальних потужностей, до дефіциту генерації електроенергії. І якщо буде мороз -10...-12 °C, то цілком імовірно, що нам буде дуже важко закривати потреби в електроенергії", – сказав він.