Україна закликала країни ЄС посилити торговельну блокаду Росії – Міністерство інфраструктури
"Незважаючи на вже запроваджені обмежувальні заходи, російський бізнес знаходить обхідні шляхи і продовжує здійснювати операції в інших країнах", – зазначили у МІУ.
У зв'язку із цим Мінінфраструктури пропонує Європейському союзу повністю заблокувати наземне та морське транспортне сполучення з Росією та Білоруссю; заблокувати можливість перевезення вантажів і людей до Росії та Білорусі територією Європейського союзу й через його кордони; заборонити надання митних послуг щодо товарів, які доправляють до Російської Федерації та Республіки Білорусь.
"Зокрема, вказані заходи необхідні для зупинки постачання до країни-агресора товарів подвійного призначення, що можуть використовуватися для військових потреб", – додали в Мінінфраструктури.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Щоб не пропустити до Росії та Білорусі вантажівки з Європи, українські та польські активісти в березні блокували проїзд фур із білоруськими та російськими номерами. 13 березня через це черга з вантажівок на одному з пунктів пропуску розтягнулася на 28 км.
У відповідь на напад Росії на Україну країни Заходу – США, Канада, Євросоюз, Великобританія, Австралія, Японія тощо – ввели проти РФ кілька пакетів санкцій. У санкційні списки потрапив і президент РФ Володимир Путін.
За даними глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого на РФ було накладено майже 5 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 7,6 тис. Тепер Росія – найпідсанкційніша країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.