Україна жодного дня не припиняла роботу, щоб отримати ефективну ППО – Зеленський
Про це у вечірньому відеозверненні, опублікованому у Facebook Офісу президента, сказав глава Української держави Володимир Зеленський.
Він зазначив, що це було вперше в історії, коли перша леді робить таке звернення до Конгресу.
"Виступ був максимально практичним і щирим – фактично від імені всіх наших родин. Олена розповіла про жертви російського терору і про реальну можливість наших американських друзів допомогти нам зупинити цей терор. Це може бути нашою спільною перемогою – українського і американського народів, – сказав Зеленський. – Сподіваюся, що відповіді на наші запити не забаряться. Російський терор має програти".
За словами президента, представники України "жодного дня не припиняли роботу, щоб отримати ефективну ППО".
"І ми маємо певні домовленості щодо цього. Є певні успіхи, які дозволяють знищувати частину ракет, однак потрібна зовсім інша швидкість і масштаб захисту. Але все залежить, на жаль, не від нас, а від політичних рішень, які можуть бути ухвалені у ключових столицях", – наголосив глава держави.
Зеленська під час звернення до Конгресу США закликала Сполучені Штати надати Україні системи протиповітряної оборони. Вона зазначила у Facebook, що виконала те, заради чого прибула до США: під час виступу попросила зброю для України.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Зеленський 26 червня через ракетні удари окупантів закликав партнерів України "рухатися швидше" з постачаннями систем ППО. Міністерство оборони США 1 липня оголосило про виділення пакету додаткової військової допомоги для України на суму $820 млн, до якого, зокрема, увійшли дві передові системи ППО NASAMS.
Представник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив 14 липня в ефірі "Радіо НВ", що США нададуть Україні дві батареї зенітно-ракетних комплексів NASAMS. Він зазначив, що точну кількість ЗРК, які отримає Україна, не може бути оприлюднено. Проте "йдеться про дві батареї, які мають не лише пускові установки, а й певні машини для заряджання, виявлення цілей та обслуговування комплексів".
За даними "Русской службы BBC", в одну батарею може входити до 12 зенітно-ракетних комплексів.