Україні надали більше протитанкових систем, ніж танків у світі – голова комітету начальників штабів армії США

Міллі: Швидкість, із якою ми надаємо підтримку, не має аналогів у світі
Фото: EPA
Партнери надали Україні більше протитанкових засобів, ніж є танків у світі. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів армії США Марк Міллі на брифінгу після третьої зустрічі контактної групи з питань оборони України у Брюсселі 15 червня, трансляцію вело Суспільне.

"Ми надаємо Україні Javelin та інші протитанкові системи. Водночас міжнародна спільнота надала Україні майже 97 тис. протитанкових систем. Це більше протитанкових систем, ніж танків у світі", – сказав він.

Також Міллі нагадав, що Україні надали переносні зенітно-ракетні комплекси Stinger та інші системи й боєприпаси.

"Швидкість, із якою ми надаємо підтримку, не має аналогів у світі. Такого ще не було. Це питання кількох днів між отриманням запиту та передаванням зброї Україні. На деякі моменти може знадобитися тиждень, але в більшості випадків це кілька днів",  сказав генерал.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого.

За даними Генштабу Збройних сил України, втрати військ РФ станом на 15 червня сягнули приблизно 32 750 військових, а також 1440 танків, 3528 бойових броньованих машин, 230 РСЗВ, 213 літаків, 179 вертольотів, 13 кораблів, включно з флагманом Чорноморського флоту РФ ракетним крейсером "Москва", 2485 одиниць автомобільної техніки й автоцистерн та інше.

У Пентагоні 15 червня зазначили, що США виділили Україні приблизно $6,3 млрд допомоги у сфері безпеки з часу приходу до влади адміністрації президента США Джо Байдена, зокрема приблизно $5,6 млрд від початку неспровокованого вторгнення Росії 24 лютого. Із 2014 року США виділили понад $8,3 млрд на допомогу у сфері безпеки України.

Окремо у США ухвалили закон про ленд-ліз для України. Згідно із цим документом, президент США зможе дозволити уряду позичати або давати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи, "яких торкнулося вторгнення РФ в Україну", щоб допомогти зміцнити їхню обороноздатність і захистити цивільне населення.