Зеленський: Українська держава пройшла страшні випробування і зберегла повну функціональність
Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва під час візиту до Києва високо оцінила стійкість українських державних і фінансових інституцій, які ефективно працюють в умовах війни, розв'язаної Росією. Про це президент України Володимир Зеленський розповів у відеозверненні 20 лютого, яке Офіс президента оприлюднив у YouTube.
"Мені було дуже приємно почути позитивну оцінку стійкості наших інституцій, дієвості та ефективності нашої країни в умовах такої жорстокої і тотальної агресії. Бувають ситуації, коли навіть у значно простіших умовах держави не витримують. Українська держава пройшла страшні випробування і зберегла повну функціональність", – заявив Зеленський.
Він наголосив, що це "ще одне досягнення наших людей – усіх, хто працює на державу".
"Досягнення, яке варто відзначити саме зараз – цими днями, напередодні річниці вторгнення. Українці здатні на дуже вагомі речі, і щодня ми бачимо нові докази цього", – вважає президент.
Георгієва, яку цитує пресслужба Зеленського, зі свого боку наголосила, що досить уважно стежить за подіями в Україні. Вона високо оцінила діяльність Української держави та всіх інститутів, які продовжують роботу, попри повномасштабне російське вторгнення.
"Мене вразив той факт, що країна та уряд дуже добре функціонують у цих надзвичайних умовах вторгнення. Я хотіла це побачити. Коли завтра говоритиму з радою директорів МВФ, я скажу, що це справді країна, яка надзвичайно добре й ефективно діє, попри жахливий напад на її народ, на її територію", – наголосила директорка-розпорядниця МВФ.
Георгієва розповіла главі Української держави, що вранці 20 лютого відвідала Ірпінь Київської області – звільнене від окупантів місто, яке вона хотіла побачити на власні очі. Глава МВФ, за її зізнанням, була вражена тим, що за короткий проміжок часу соціальну інфраструктуру й мережі міста було відновлено і вони знову функціонують.
Український лідер, зі свого боку, подякував МВФ і особисто Георгієвій за підтримку, яка дає Україні можливість залишатися сильною.
"Це також зброя – економічна зброя, яка дає змогу нам, нашому суспільству, нашому бізнесу розвиватися. Ми дуже хочемо, щоб бізнес розвивався, приходили інвестиції, і ми знаємо, що МВФ своєю діяльністю завжди дає правильні сигнали, тому дуже дякуємо за цей сигнал [у вигляді візиту глави МВФ]", – резюмував Зеленський.
Контекст:
Україні у 2023 році необхідне фінансування у розмірі від $3 млрд до $5 млрд щомісяця. Про це Георгієва заявила під час Міжнародної конференції експертів із відновлення України у Берліні 25 жовтня 2022 року.
Українська влада заявляла, що цього року країна зіткнеться з дефіцитом бюджету у розмірі $38 млрд. Щоб покрити дефіцит фінансування, ЄС виділив €18 млрд у межах пакету, погодженого в грудні 2022 року. Кошти виплачуватимуть регулярними платежами, повідомляла президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
У матеріалі Financial Times, який опублікували 3 лютого 2023 року, йшлося про те, що союзники України підштовхують Міжнародний валютний фонд схвалити кредит для України на $14–16 млрд.
17 лютого в Україні завершила роботу місія Міжнародного валютного фонду, яка оцінювала ситуацію в країні. За її підсумками Україна та МВФ домовилися на рівні персоналу про перегляд моніторингової програми, повідомили у Фонді. 20 лютого Георгієва прибула з візитом до Києва і зустрілася із Зеленським і прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем. Шмигаль за підсумками зустрічі заявив, що уряд країни розраховує на старт програми МВФ обсягом $15 млрд.