Український генпрокурор обговорив у Гаазі з колегами із 20 країн розслідування злочинів РФ
Про це повідомив 2 грудня Офіс генпрокурора України.
"Перебуваючи з офіційним візитом у Гаазі, генеральний прокурор Андрій Костін узяв участь у першій координаційній нараді прокурорів із 20 країн, які розслідують воєнні злочини РФ. Захід організований Євроюстом", – ідеться в повідомленні.
У відомстві зазначили, що під час зустрічі прокурори обговорили посилення співпраці, способи обміну доказами й інформацією, а також ініціативу створення тимчасового офісу прокурора, який відповідатиме за стратегію розслідування злочину агресії.
"Сьогодні зустрілися вірні друзі та партнери України, сповнені рішучості притягнути агресора до відповідальності... Спільними зусиллями, збираючи докази, документуючи злочини терористів і підтримуючи діалог на всіх міжнародних платформах, ми щодня, як в національних судах, так і на міжнародному рівні робимо все можливе задля забезпечення невідворотності покарання для кожного, хто вчинив воєнний злочин на нашій рідній землі", – заявив Костін.
Контекст:
За даними Офісу президента України станом на вересень, з початку повномасштабного вторгнення російська армія скоїла в Україні понад 40 тис. воєнних злочинів. Українські правоохоронці ідентифікували приблизно 168 тис. російських окупантів.
У зв'язку із цим українська влада ініціює створення спеціального міжнародного трибуналу. Його мандат обмежуватиметься доведенням вини у скоєнні злочину агресії Росії проти України, пояснювали в ОП.
5 жовтня президент України Володимир Зеленський запропонував створити спеціальний трибунал щодо злочину російської агресії проти України. Він має доповнити діяльність Міжнародного кримінального суду й інших таких інституцій, які на цьому етапі не можуть розглядати справи щодо таких злочинів.
29 листопада міністри юстиції країн "Великої сімки" підписали спільну декларацію з обіцянкою допомогти постраждалим від злочинів, скоєних під час війни РФ проти України. На зустрічі досягли домовленості "про конкретні заходи для кращої координації розслідувань", повідомляв глава мін'юсту Німеччини Марко Бушман.