Український танкіст зателефонував керівництву російського танкового заводу зі скаргою на поломку трофейного танка Т-72. І йому допомогли. Відео
Командир бронегрупи 2-го батальйону 54-ї окремої механізованої бригади ЗСУ з позивним Кочівник, імовірно, особисто поговорив телефоном з керівництвом російського "Уралвагонзаводу", розповівши про поганий технічний стан і проблеми з експлуатацією танків Т-72Б3М, які Україна захопила як трофеї. Відеозапис розмови став вірусним у мережі, його опублікував, зокрема, ексрадник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.
Кочівник зняв на відео, як стверджують, свої розмови із представниками російського "Уралвагонзаводу" – виробника проблемного танка. На гарячій лінії танкіста з'єднали з одним із конструкторів, який допоміг вирішити проблеми – інженери вважали, що несправності могли бути пов'язані з виробничим процесом.
Боєць ЗСУ скаржився на витік мастила, компресори, які не працюють, несправний електричний механізм повороту башти.
Під час розмови з якимось Олександром Анатолійовичем український танкіст поскаржився на те, що танк "випльовує мастило і в ньому не працює компресор". Той пообіцяв розібратися в ситуації на засіданні в "Уралвагонзаводі".
Олександр Анатолійович відповів, що знає про проблеми з танками, і пообіцяв передати розробникам, що вони "мудаки". Також український військовий каже, що на танку згорів поворотний механізм башти, тому їм довелося вручну крутити, "як 43-го на Т-34".
"Новий танк, але воювати на ньому нереально", – каже Кочівник росіянину.
Після цього Кочівник зателефонував генеральному директору "Уралвагонзаводу" Андрієві Абакумову (за офіційними даними підприємства, Абакумов – в.о. гендиректора). Йому він повторив свої претензії до бойової машини, росіянин у відповідь попросив скинути ці дані в месенджер у WhatsApp і пообіцяв "детально обговорити проблеми з конструкторами".
Директор "Уралвагонзаводу" попросив танкіста розповісти, хто дав йому номер телефону, але Кочівник відмовився це робити і пообіцяв, що той, хто дав, сам йому повідомить.
Наприкінці розмови Кочівник додав, що він – військовослужбовець ЗСУ, і попросив директора робити російські танки Т-72 краще, щоб коли вони потрапляють до рук ЗСУ, машини були не в такому поганому стані. Завершив розмову український танкіст словами: "Слава Україні!"
Контекст:
Збройні сили України захопили сотні одиниць російської бронетехніки внаслідок контрнаступу в Харківській області, написала 5 жовтня 2022 року The Wall Street Journal. Кількість захопленої російської техніки перевищує постачання Україні від Заходу, зокрема, Україна "затрофеїла" 460 російських танків.
Російські війська залишають важку бронетехніку під час відступу чи капітуляції, завдяки чому Збройні сили України під час війни змогли захопити понад 1 тис. бронемашин окупантів. Про це 7 жовтня 2022 року повідомляло міністерство оборони Великобританії з посиланням на дані розвідки.
Наголошували, що перепрофільована трофейна російська техніка тепер становить значну частину військової техніки України – на той час більше ніж половина. Україна, імовірно, захопила щонайменше 440 російських основних бойових танків і приблизно 650 інших бронемашин з моменту вторгнення.