"Укренерго" запропонувало ввести надзвичайний стан на ринку електроенергії через блокаду поставок антрациту

Запаси вугілля на українських ТЕС вичерпуються, заявили в "Укренерго"
Фото: EPA

Енергосистема України не може обійтися без теплостанцій, що працюють на вугіллі антрацитної групи, поставки якого з окупованих районів Донбасу припинені. Про це заявив т.в.о. голови компанії "Укренерго" Всеволод Ковальчук.

Національна енергетична компанія "Укренерго" запропонувала Кабінету Міністрів увести надзвичайний стан на ринку електроенергії через зупинку постачання антрациту з окупованих районів Донбасу. Про це на засіданні антикризового штабу Міністерства енергетики та вугільної промисловості повідомив тимчасовий виконувач обов'язків генерального директора "Укренерго" Всеволод Ковальчук, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Якщо найближчим часом постачання антрациту не відновиться, то необхідним є рішення про введення надзвичайного стану і, відповідно, застосування тимчасових антикризових заходів", – сказав Ковальчук.

Він пояснив, що у разі введення надзвичайного стану в "Укренерго" з'явиться можливість за необхідності в ручному режимі обмежувати виробництво електроенергії одними ТЕС і збільшувати іншими.

"Енергосистема України не може існувати без станцій, що працюють на вугіллі антрацитної групи", – наголосив т.в.о. гендиректора.

За його даними, запаси антрацитового вугілля на теплостанціях України становлять 843 тис. тонн, середньодобове споживання – приблизно 30 тис. тонн.

"Якщо надзвичайний стан буде введено, в режимі максимально допустимих обмежень, які дозволить нам обладнання ТЕС, ми зможемо скоротити споживання вугілля антрацитної групи до 20 тис. тонн на добу", – стверджує Ковальчук.

Сьогодні прем'єр-міністр Володимир Гройсман не виключив застосування надзвичайних заходів в енергетиці, включно із віяловими відключеннями. Це зумовлено дефіцитом вугілля на станціях, сказав він.

26 грудня 2016 року ветерани добровольчих батальйонів і волонтери оголосили про початок товарної блокади окупованих районів сходу України через те, що їхню вимогу про звільнення заручників не виконано.

Блокада поширюється на постачання вугілля з територій, контрольованих проросійськими терористами.

До 26 січня було заблоковано дві залізничні гілки в Луганській області.

2 лютого учасники блокади перекрили залізничний переїзд біля Бахмута Донецької області.

У Службі безпеки України заявили, що блокада залізниці в районі проведення АТО завдає державі мільйонних збитків.