2021 року ЗСУ візьмуть участь у семи військових навчаннях НАТО

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook

2021 року Збройні сили України візьмуть участь у семи військових навчаннях НАТО. Про це заявив очільник Міноборони України Андрій Таран, повідомляє 7 квітня пресслужба відомства.

Як уточнив Таран, ідеться про навчання Steadfast Cobalt, Ramstein Apex, Ramstein Ambition, Steadfast Defender, Noble Bonus, Steadfast Jupiter і Steadfast Leda.

За його словами, ескалація російської агресії мотивує Україну домогтися членства в НАТО. Зокрема, міністр наголосив на принципі ст. 5 Вашингтонського договору "Колективна оборона" – "один за всіх і всі за одного".

"Ми багато років під час спільних навчань та тренувань, участі в органах військового управління набували взаємосумісності з НАТО. Українські військові зажили доброї слави професійних, метких і сміливих серед колег з Альянсу. Це визнання трансформувалося в довіру і готовність долучати українців до відпрацювання "колективної оборони", яка для НАТО полягає в тому, що напад на будь-яку з країн-членів розглядається як напад на всіх", – підкреслив Таран.

Контекст:

Президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом 6 квітня заявив, що вступ України до Альянсу є єдиною можливістю завершити війну на Донбасі. За словами глави держави, надання Києву плану дій щодо членства в НАТО стало б "справжнім сигналом для РФ".

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості". Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

2018 року в НАТО визнали за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна здобула статус партнера розширених можливостей.