В Офісі президента України назвали три причини затягування постачання Україні західної зброї
"Спробуймо [назвати] три [причини], хоча напевно їх більше і все залежить від країни. Причина перша – відсутність політичної волі і сміливості деяких лідерів. Ми бачили це на старті широкомасштабної війни, коли деякі глави держав були не впевнені, чи вистоїть Україна. Сьогодні, сподіваюся, усі вони впевнені, що Україна переможе", – сказав він.
Заступник глави ОП також вказав на "інертність бюрократичної та військово-промислової машини деяких країн".
"Інколи конкретні рішення в державах ухвалюються дуже довго, навіть коли вже на політичному рівні усе погоджено", – пояснив Жовква.
Також, за його словами, "у деяких країнах іноді немає достатньої кількості тих видів озброєння", яких потребує Україна.
"Нам не потрібно будь-що, ми чітко знаємо, що і де є, і в якій кількості може бути нами використано. Втім, зброя має здатність вичерпуватися, а на запровадження процесів виробництва нової зброї чи нових зразків потрібно чимало часу", – наголосив Жовква.
Він розповів, що з переговорами про надання озброєння "загальна тенденція в ЄС позитивна, окрім однієї країни, про яку ми всі з вами чудово знаємо, яка, попри заклики президента України, відмовляється не лише постачати зброю, а й навіть відправляти через свою територію озброєння з інших держав напряму до України".
"Решта країн намагається зробити все можливе, і ми за це, безумовно, кожній державі вдячні. Неважлива кількість постачань, бо є країни маленькі географічно, але постачають інколи до третини чи до половини від свого оборонного бюджету. Тут ми можемо відзначити, наприклад, балтійські держави. Наразі кожне обладнання, кожен елемент зброї дуже важливий, бо він наближає Україну до перемоги", – заявив Жовква.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну 24 лютого країни Заходу, зокрема члени НАТО, збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції.
За словами президента США Джо Байдена, до кінця червня понад 50 держав узяли зобов'язання щодо підтримки України.
Окремо у США ухвалили закон про лендліз для України. У Пентагоні заявили, що США планують забезпечити Україну зброєю на "місяці та роки наперед". Загалом Сполучені Штати з урахуванням 17-го пакету військової допомоги виділили Україні приблизно $8,8 млрд допомоги у сфері безпеки з моменту приходу до влади адміністрації Байдена. З 2014 року Сполучені Штати надали Україні допомогу у сфері безпеки на суму понад $10 млрд.
Після отримання від західних партнерів сучасної зброї, зокрема американських реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) M270 і HIMARS з боєприпасами дальністю до 70 км, ЗСУ знищили низку складів боєприпасів загарбників на окупованій території, а також казарми, де перебували російські військові.
25 липня глава Міноборони України Олексій Резніков заявив, що ЗСУ з HIMARS знищили приблизно 50 складів боєприпасів російських окупантів.
1 серпня Резніков повідомив, що в Україну доправили ще чотири РСЗВ HIMARS.