"В Україні надто багато фанфаронів". Подоляк вважає "хворобою" розмови про дату закінчення війни з Росією
Мова про це зайшла після запитання про переговори РФ та України.
"На жаль, війна не має конкретних термінів: ми до цього дня досягнемо цього і цього. [...] Давати якісь терміни, з урахуванням того, що інтенсивність бойових дій не зменшується, а навпаки – наростає, зараз було б неправильно. Я розумію, що в Україні дуже багато хто любить говорити: через два тижні щось уже закінчиться, через день щось візьмемо тощо. Цю хворобу вже треба якось вилікувати", – сказав Подоляк.
Він вважає, що "шість тижнів важкого протистояння з РФ повинні б уже навчити людей якоїсь скромності, відмови від спроб традиційно хайпонути і зібрати додаткові лайки".
"В Україні занадто багато героїв, які сидять у тіні, але дійсно тягнуть нашу країну до перемоги, і занадто багато фанфаронів, які дозволяють собі давати конкретні дати, коли щось буде відбуватися, де ми виграємо і де програємо. Цього треба позбавлятися", – заявив Подоляк.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні вночі 24 лютого, заявивши, що це "спецоперація", мета якої – "демілітаризація та денацифікація України".
Із кінця березня делегації України та Росії ведуть переговори про завершення війни, 29 березня у Стамбулі відбувся четвертий очний раунд таких переговорів (кілька разів делегації зустрічалися у відеоформаті).
Представники української делегації розповідали, що РФ вимагає від України визнання контролю Росії над окупованим Кримом, але Україна "ніколи не визнає жодних кордонів", окрім тих, які є у її Декларації про незалежність.
За підсумками зустрічі делегацій двох країн голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія заявив, що Україна офіційно запропонувала підписати договір про міжнародні гарантії безпеки.
За його словами, цей договір має передбачати юридично обов'язкові гарантії безпеки, а також зобов'язання США, Великобританії, Франції, Китаю, Німеччини, Італії, Канади та Ізраїлю надати військову допомогу Києву в разі агресії проти України. Росія, заявив Арахамія, також має надати Україні гарантії безпеки, але "на інших умовах".
Член української делегації, дипломат Олександр Чалий сказав, що в такому разі Україна буде готова відмовитися від вступу в НАТО та зберігати "постійний нейтралітет".
Арахамія також повідомив, що російська делегація на переговорах просить Україну відкликати судові позови, пов'язані з війною. Водночас питання ОРДЛО поки що виносять "за дужки" переговорів, зазначив нардеп.
Українська делегація на переговорах у Стамбулі 29 березня запропонувала протягом 15 років проводити двосторонні переговори про статус Криму та Севастополя і зобов'язати обидві країни на час переговорів не використовувати військові сили для розв'язання питання окупованого РФ українського півострова, повідомив Подоляк. У Кремлі заявили, що російська сторона не обговорюватиме питання Кримського півострова на переговорах з Україною.