В Україні після війни може змінитися модель призову на службу – Зеленський
У президента запитали, чи може Україна дійти моделі призову в армію, схожої на ізраїльську. У цій країні більшість майбутніх студентів призивають на службу в армію або вони проходять альтернативну службу. Тому середній вік студента-першокурсника становить приблизно 23 роки.
"Це одна з моделей, які розглядаються в безпековій реформі, яку ми готуємо на фундаменті ЗСУ і МВС. Є така модель. Я не впевнений, що саме така модель буде, але ми обов'язково будемо розглядати цю модель, обговорювати із суспільством, із громадськістю", – відповів він.
Президент додав, що "так, як раніше, з точки зору захисту нашої держави і з точки зору нашої армії, а також кількості військових, так уже не буде, і підхід буде змінений і для студентства".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
В Україні на строкову військову службу призивають придатних для цього за станом здоров'я громадян чоловічої статі, яким до дня скерування до військових частин виповнилося 18 років, і старших осіб, котрі не досягли 27-річного віку й не мають права на звільнення чи відтермінування від призову на строкову військову службу.
Україну зараз захищає 700 тис. людей, розповідав Зеленський 21 травня. 250-тисячної армії для оборони держави з територією, як Україна, мало, підкреслював він. Росія, за словами президента, до війни проти України залучила "все, навіть резерв та "тиху" мобілізацію".
Воєнний стан в Україні, а разом із ним і мобілізацію, Верховна Рада продовжила до 23 серпня.