В Україні вперше повідомили про підозру в закликах до геноциду – російського публіциста, автора книжки про "денацифікацію України"
Публіциста підозрюють у публічних закликах до геноциду, а також виготовленні та поширенні матеріалів із такими закликами (ч. 2 ст. 442 Кримінального кодексу України). Зазначено, що підозру за цією статтею в Україні оголошують уперше.
"За даними слідства, підозрюваний, який є автором книги "Денацификация Украины. Страна невыученных уроков", у своєму творі системно просував твердження про неспроможність Української держави до подальшого існування, неповноцінність та другосортність української нації. Автор закликав владу РФ провести так звану денацифікацію України. У тому числі шляхом воєнних дій на її території та забезпечення повного зовнішнього контролю", – ідеться у повідомленні.
За інформацією Офісу генпрокурора, автор книжки заявляв про необхідність "денацифікації" українського народу, починаючи з кордонів псевдореспублік "ДНР" та "ЛНР" і далі по всій території України.
"Серед його ідей – фільтраційні та концентраційні табори для українців і навіть їх повне знищення. Твердження з книги "Денацификация Украины. Страна невыученных уроков" неодноразово використовувалися вищим політичним та військовим керівництвом РФ для виправдовування військової агресії проти України. А управління справами президента РФ закупило її для вивчення та використання посадовими особами", – зазначили в Офісі генпрокурора.
Слідство у кримінальному провадженні веде СБУ.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Як повідомляють на сайті Гаспаряна, він автор "понад 20 книжок з історії Росії у ХХ столітті", співавтор підручника з історії Росії для 10 класу шкіл. Автор численних програм на московських радіостанціях, брав участь як експерт у програмі пропагандиста Володимира Соловйова "Полный контакт" на радіо "Вести FM". Нагороджений подякою міноборони РФ за організацію та проведення курсу "Психологічна оборона" (2020), почесним знаком "За заслуги" Спілки журналістів Росії (2015).
Його занесено до бази сайта "Миротворець". Із 15 березня 2022 року Євросоюз, Великобританія і Швейцарія занесли його до четвертого пакету індивідуальних санкцій через війну Росії в Україні.