"Убивці замітають сліди". Міськрада Маріуполя повідомила, що у місті почали працювати російські мобільні крематорії

У міськраді Маріуполя вважають, що жертвами окупантів могли стати десятки тисяч мирних громадян
Фото: Маріупольська міська рада / Facebook

У Маріуполі почали працювати російські мобільні крематорії. Про це 6 квітня у Telegram повідомила місцева міськрада.

"Убивці замітають сліди. У Маріуполі запрацювали російські мобільні крематорії. Після широкого міжнародного розголосу геноциду в Бучі вище керівництво Росії наказало знищити будь-які свідоцтва злочинів своєї армії в Маріуполі. Тиждень тому обережні оцінки вказували на 5 тис. загиблих. Але з огляду на розміри міста, катастрофічні руйнування, тривалість блокади та жорсткий спротив, жертвами окупантів могли стати десятки тисяч цивільних маріупольців", – ідеться у повідомленні.

У міськраді зазначили, що саме через ці причини РФ блокує проведення повної евакуації з Маріуполя.

"Усю брудну роботу росіяни залишили для колаборантів. Очевидці повідомляють, що рашисти залучили до спеціальних бригад зачистки місцевих і терористів "ДНР". Вони збирають і спалюють тіла вбитих у результаті російського вторгнення жителів Маріуполя. Координує роботу цих груп безпосередньо самопроголошений мер-колабораціоніст Костянтин Іващенко. Багато років він із поплічниками неодноразово намагався захопити владу, але врешті-решт йому вдалося стати хіба що директором маріупольського крематорію", – наголосили у міськраді.

За словами мера Маріуполя Вадима Бойченка, такого масштабу трагедії світ не бачив із часів існування концтаборів нацистів.

"Рашисти перетворили все наше місто на табір смерті. На жаль, моторошна аналогія отримує все більше підтверджень. Це вже не Чечня чи Алеппо. Це новий Освенцим і Майданек. Світ має допомогти покарати путінських нелюдів", – заявив Бойченко.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за місто тривають із 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Російським військам не вдалося взяти штурмом Маріуполь, і вони почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських гармат і реактивних систем залпового вогню житлові квартали. Влада Маріуполя вважає, що окупанти хочуть захопити місто, щоб "пробити коридор" із Ростовської області РФ до окупованого Криму.

Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку та продуктів. Приблизно протягом трьох тижнів – до 14 березня – евакуації з міста не проводили через постійні обстріли з боку російських окупаційних військ. Потім у жителів з'явилася можливість покинути місто приватним транспортом через спеціальні коридори.

За інформацією Держстату України, до повномасштабного російського вторгнення у Маріуполі жило приблизно 450 тис. осіб. У ньому залишається, за підрахунками мерії, приблизно 130 тис. осіб. За даними місцевої влади станом на 28 березня, у місті загинуло орієнтовно 5 тис. жителів, із них майже 210 – діти. Окрім того, багато людей викрали та депортували на окуповані території або у РФ росіяни.

На відновлення зруйнованого російськими окупантами Маріуполя знадобиться щонайменше $10 млрд, порахували у місцевій міськраді.