В Україні за підтримки "Метінвесту" Ахметова відкрили Центр протимінної діяльності. Навчатимуть 3 тис. саперів

Євгеній Бірюков: Центр проводить сертифікацію операторів протимінної діяльності, займається інспектуванням якості розмінованих ділянок
Фото: metinvestholding.com

У Чернігівській області відкрили Центр протимінної діяльності Державної спеціальної служби транспорту, одне з головних його завдань – підготовка саперів, тут навчать понад 3 тис. спеціалістів. Про це повідомила 7 листопада на своєму сайті група "Метінвест", яка стала партнером із будівництва центру через державну фандрайзингову платформу United24.

"Завдяки партнерам Державної служби транспорту – United 24 і групі "Метінвест" – було створено Центр для планування, практичної організації та координації заходів протимінної діяльності. Сьогодні центр проводить сертифікацію операторів протимінної діяльності, займається інспектуванням якості розмінованих ділянок", – сказав начальник Центру протимінної діяльності полковник Євгеній Бірюков.

Центр протимінної діяльності також буде планувати, організовувати й координувати протимінну діяльність, а також інформуватиме населення про ризики, пов'язані з мінами й вибухонебезпечними залишками війни.

"Розмінування території України після війни – один із найбільших викликів, який постане перед нашим суспільством. Тисячі домівок, садиб, полів, підприємств, як наша "Азовсталь", нагадуватимуть про бойові дії ще багато років після їхнього закінчення. Ми не повинні залишати це "надбання" нашим дітям чи онукам, тому інвестиції у відкриття Центру протимінної діяльності на Чернігівщині – це ще один крок групи "Метінвест" і її акціонера у великому проєкті зі сприяння розмінуванню України", – зазначив генеральний директор групи "Метінвест" Юрій Риженков.

Загальна сума інвестицій компанії в будівництво центру становить 9,5 млн грн.

Контекст:

Президент України Володимир Зеленський 8 травня заявив, що понад 170 тис. км&³2; території країни забруднено нерозірваними мінами й боєприпасами.

Найзабрудненіші мінами – Харківська й Херсонська області, оскільки ворог перебував там найдовше, зазначали в Держслужбі з надзвичайних ситуацій.

В ООН заявили 21 червня, що для розмінування України потрібно п'ять років і $300 млн щорічно.

Глава МВС України Ігор Клименко сказав 29 липня, що на одному квадратному метрі території, де відбувається наступ України, може бути до чотирьох мін окупантів.

За час повномасштабної російської агресії фахівці служб і відомств, які входять до складу Міністерства внутрішніх справ України, розмінували 138,7 тис. га території, повідомив Клименко 12 вересня.