ООН запустила в Україні програму допомоги малим фермерам для розмінування й закупівлі продукції
ООН регулярно підтримує українських фермерів, чий бізнес постраждав через повномасштабне вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Про це речник управління ООН з координації гуманітарних справ (УКГС) Савіано Абреу повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" в інтерв'ю, яке опублікували 15 вересня.
"Нещодавно ми розпочали нову програму зі Всесвітньою продовольчою програмою та Продовольчою й сільськогосподарською організацією Об'єднаних Націй для підтримки розмінування переважно невеликих сільськогосподарських угідь. Це програма для фермерів, які мають максимум 300 га землі й стикаються з проблемою забруднення вибухонебезпечними предметами", – сказав він.
Речник УКГС зазначив, що ООН "допомагає їм розчистити землі, щоб вони могли відновити діяльність".
"У нас є й інші проєкти підтримки щодо протимінної діяльності, але цей, на мій погляд, досить цікавий. У рамках проєкту ми допомагаємо фермерам відновити свою діяльність, а також зобов’язуємося купувати частину їхньої продукції. Всесвітня продовольча програма закупить цю продукцію для своєї гуманітарної допомоги. Підсумовуючи, це виглядає так: я розміновую вашу землю, я даю вам ресурси для відновлення вашої діяльності, а потім купую принаймні частину того, що ви виробляєте, щоб забезпечити продовольчу допомогу тут або за межами країни. Таким чином, це гарантує, що фермери матимуть дохід, а люди матимуть доступну їжу", – пояснив Абреу.
За його словами, таку програму вже розпочали в Харківській області, найближчими місяцями її розширять на Херсонську й Миколаївську.
"Ці області залежать від сільського господарства, тому увага приділяється саме цим трьом областям. Програма стартувала минулого місяця. Вона дійсно нова, і ми тісно співпрацюємо з обласною владою. Ми це робимо разом, навіть заявки від фермерів на отримання дотацій проходять через адміністрацію, місцеву владу", – наголосив Абреу.
Контекст:
Президент України Володимир Зеленський 12 серпня заявив, що понад 170 тис. км&³2; території країни забруднено мінами, які не розірвалися, і боєприпасами. Найзабрудненіші мінами Харківська й Херсонська області, оскільки ворог перебував там найдовше, зазначали у Держслужбі з надзвичайних ситуацій.
У Міноборони планують залучити до розмінування на території України 5 тис. фахівців.
В ООН вважають, що для розмінування України треба п'ять років і $300 млн щорічно.