Верещук: Гуманітарний коридор із Маріуполя не спрацював так, як планувалося. Ми поновимо зусилля завтра

Верещук у Запоріжжі чекає на евакуйованих із Маріуполя
Фото: Олександр Старух / Запорізька ОДА (ОВА) Офіційний канал / Telegram
Росія не змогла забезпечити належного припинення вогню для організації гуманітарного коридору з Маріуполя Донецької області. Про це віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук написала у Telegram увечері 20 квітня.

"На жаль, гуманітарний коридор із Маріуполя сьогодні не спрацював так, як планувалося. Через відсутність контролю над власними військовими на місцях окупанти не змогли забезпечити належного припинення вогню. Також через властиву неорганізованість і нехлюйство окупанти не змогли забезпечити вчасний підвіз людей до точки, де чекали десятки наших автобусів і "швидких". Завтра зранку ми поновимо наші зусилля на маріупольському напрямку", – повідомила вона.

Верещук у Запоріжжі чекає на евакуйованих, повідомляла пресслужба Запорізької ОВА.

Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко в ефірі національного телемарафону розповів, що частина автобусів, які виїхали з Маріуполя, рухається у напрямку Запоріжжя. Його цитує "Інтерфакс-Україна".

За словами Кириленка, "якщо можна так сказати, коридор" оголосила РФ.

"У цьому евакуаційному коридорі було заявлено одну кількість автобусів, що є точки завантаження і далі рух за певним маршрутом у бік міста Запоріжжя, і там вони передавали на територію, яку контролює українська влада. Із заявленої кількості автобусів їх було набагато менше, у тих точках збору люди, звичайно, зібралися, але мало хто потрапив до зазначених автобусів", повідомив він.

Частина цих автобусів зараз рухається маршрутом, визначеним окупантами, казав Кириленко.

"Щойно вони будуть на зв'язку, ми відразу ж додатково повідомимо, хто з жителів Маріуполя дістався підконтрольної українській владі території, і як надалі ми діятимемо, і чи буде можливість за зазначеним алгоритмом працювати у наступні дні. Про все це буде додатково повідомлятися, інформація оновлюватиметься", додав він.

Мирні жителі міста, які залишаються у бомбосховищах на заводі "Азовсталь", не мають можливості евакуюватися, розповів заступник командира полку "Азов" Святослав Паламар (позивний Калина), його коментар оприлюднила пресслужба полку.

"Вони не мають можливості покинути підвали, вони бояться. Оскільки заяви військ РФ про дотримання режиму тиші не здійснилися. Ворог продовжує обстріли, і безпечно покинути територію "Азовсталі" нашим цивільним громадянам поки немає можливості. Тому я закликаю [РФ] до дотримання своїх гарантій. Лише таким чином і за підтримки третьої сторони цивільні вийдуть із заводу. Ми їх не тримаємо, ми просимо їх випустити і, тим більше, ми просимо створити належні умови для виходу цивільних із першого дня війни", – сказав він.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за Маріуполь тривають із 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерії і реактивних систем залпового вогню. Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку та продуктів.

Майже три тижні – до 14 березня – евакуації з міста не проводили через постійні обстріли з боку росіян. Потім у жителів з'явилася можливість покинути місто через спеціальний коридор, але лише приватним транспортом. 12 квітня голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що цей спосіб росіяни також заблокували.

Частину міста контролюють окупанти, частину – українські військовослужбовці. Бої тривають.

6 квітня міськрада Маріуполя повідомила, що у місті почали працювати російські мобільні крематорії, щоб "знищити будь-які свідчення злочинів своєї армії".

У Маріуполі, за підрахунками мерії, залишається орієнтовно 130 тис. осіб. Багатьох людей  росіяни викрали і депортували на окуповані території або у РФ. За даними мера міста Вадима Бойченка станом на 8 квітня, депортовано 31 тис. жителів.

9 квітня президент України Володимир Зеленський говорив, що Маріуполь намагається захопити угруповання ворога з приблизно 10 тис. окупантів.