Верещук про вторгнення Росії в Україну: Ворог обрав шлях терору, відбувається реальна гуманітарна катастрофа

Верещук: Окупанти не дають гуманітарних коридорів
Фото: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України / Facebook
На Донбасі російські окупанти влаштували гуманітарну катастрофу. Про це віцепрем'єр-міністерка – міністерка з реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила 1 березня на брифінгу, запис якого розміщено у Facebook.

"Ворог обрав шлях терору по відношенню до цивільного населення. Тут я маю на увазі перш за все Донецьку та Луганську області. Міста Волноваха, Сєвєродонецьк, інші – під тотальним, нищівним вогнем ворога. Там відбувається реальна гуманітарна катастрофа", – сказала вона.

Віцепрем'єрка зазначила, що у районах бойових дій немає водопостачання та електроенергії, постійно обстрілюють житлові квартали.

"Люди вимушені постійно перебувати у підвалах без води та їжі. Серед них жінки, діти, старі, хворі, люди з інвалідністю. Окупанти не дають гуманітарних коридорів, порушуючи міжнародні гуманітарні норми", – заявила Верещук.

Контекст:

2014 року, одразу після окупації Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнавала свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, надані Україною.

Уранці 24 лютого Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові кварталидитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

За даними Генштабу ЗСУ, втрати російських окупантів становлять 5700 осіб. Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу та визнали їх лише на четвертий день війни, не уточнюючи кількості. Жертвами російської агресії стало щонайменше 352 мирні жителі, зокрема 16 дітей, поранення дістало 2040 людей.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Ган особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Окрім того, Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії".