"Від деяких залишилися лише фрагменти". У Бучі розпочалася ексгумація тіл українців, похованих у братській могилі під час окупації – Венедіктова

Тіла загиблих оглядають судмедексперти, криміналісти, слідчі та прокурори
Фото: Ірина Венедіктова / Facebook
У Бучі Київської області 8 квітня розпочалася ексгумація тіл із місця масового тимчасового поховання біля місцевої церкви. Про це повідомила генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова у Facebook.

"Біля церкви велика могила – комунальники поховали в ній жертв воєнних злочинів – загиблих після обстрілів і вбивств. Орієнтовно тут 67 тіл. Кожне оглядають судмедексперти, криміналісти, слідчі та прокурори. Із тих, кого дістали, в більшості вогнепальні та осколкові поранення від вибухів, від деяких лишилися лише фрагменти", – написала генпрокурорка.

Вона уточнила, що частина загиблих була з документами, решту доведеться впізнавати родичам за одягом або іншими ознаками та ідентифікувати за ДНК.

"Далі – копітка робота із встановлення обставин смерті кожного. Ми вже маємо свідків того, як цих цивільних осіб рашисти вбивали за те, що вони просто йшли за хлібом чи ліками, розмовляли українською, допомагали волонтерам або армії. Буча була одним із полігонів так званої денацифікації, а простіше кажучи, винищення українців", – наголосила Венедіктова.

Генпрокурорка додала, що українські правоохоронці вже мають 100 сторінок даних військовослужбовців РФ – окупантів Бучі.

"Наше завдання-максимум – встановити кожного, хто натискав на гачок і віддавав накази масово вбивати українців, використовувати катування та зґвалтування як зброю", – підсумувала Венедіктова.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Після звільнення Київської області від російських окупантів у населених пунктах регіону знайдено сотні вбитих мирних жителів, зокрема зі зв'язаними руками.

У звільнених населених пунктах поліція і ДСНС зараз проводять перевірки та розмінування території. Вони й надалі шукають загиблих – на вулицях, у підвалах, у братських могилах.

За час окупації Бучі російські військові вбили у місті приблизно 320 мирних жителів, повідомив 6 квітня мер Анатолій Федорук. За його словами, майже 90% убитих під час російської окупації цивільних загинули від кульових поранень.

У сусідньому Гостомелі зникло безвісти понад 400 людей, розповів 5 квітня голова селищної військової адміністрації Тарас Думенко. В Ірпені, за попередніми даними, загинуло приблизно 50 українських військових та 200–300 жителів міста, повідомив 30 березня мер Олександр Маркушин.

4 квітня ГУР Міноборони України опублікувало список російських окупантів (дати народження, їхні паспортні дані та військові звання), які чинили злочини проти мирних жителів Бучі. За даними розвідки, у місті здійснювали масові вбивства та тортури мирних жителів військовослужбовці 64-ї окремої мотострілецької бригади 35-ї загальновійськової армії збройних сил РФ. 5 квітня у ГУР повідомили, що їх повертають в Україну для залякування жителів населених пунктів або для швидкої "утилізації" непотрібних свідків.