"Відпочивайте на курортах Криму і Краснодарського краю". У Думі не радять військовозобов'язаним перетинати кордон РФ

Картаполов не рекомендує перетинати кордон РФ
Фото: pnp.ru
Громадянам Росії, придатним для мобілізації, не рекомендують виїжджати за кордон. Про це в опублікованому 20 вересня інтерв'ю "Парламентской газете" заявив голова комітету Державної думи з оборони Андрій Картаполов.

За його словами, вільно пересуватися росіянам можна до отримання повістки. Але додав, що "краще цього не робити". Особливо не рекомендується їздити за кордон.

"Додаткових обмежень, на мій погляд, ніяких вводити не будуть. Ви можете спокійно поїхати у відрядження до Краснодара чи Омська, але я не радив би вам їхати на курорти до Туреччини відпочивайте на курортах Криму і Краснодарського краю", сказав депутат.

З тексту зрозуміло, що інтерв'ю було записано до оголошення 21 вересня президентом Росії Володимиром Путіним "часткової мобілізації". Але вже тоді Картаполов заявив, що влада планує сформувати кілька нових з'єднань і частин, які "насамперед будуть призначені для прикриття державного кордону", а також для створення "оперативної глибини" на тих напрямках, де триває вторгнення РФ до України.

Під час "часткової мобілізації" буде мобілізовано майже 300 тис. осіб. Про це міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив в інтерв'ю каналу "Россия 24". За його словами, ідеться про резервістів, які мають військово-облікову спеціальність та бойовий досвід. Серед їхніх завдань міністр назвав "захист нових територій Росії" і наголосив, що призовна робота буде "плановою".


Контекст:

20 вересня Держдума РФ внесла зміни до Кримінального кодексу, якими ввела поняття мобілізації, воєнного стану та воєнного часу. Серед іншого передбачили покарання за добровільне здавання в полон – до 10 років позбавлення волі.

Того самого дня колаборанти в Херсонській та Запорізькій областях і бойовики "ЛДНР" оголосили про псевдореферендуми про "приєднання" окупованих територій до Росії в період 23–27 вересня.

У російському сегменті Google після цього різко зросла кількість запитів, пов'язаних із мобілізацією та виїздом із РФ.

На ці новини відреагувала російська біржа – після повідомлень про "референдуми" і зміни до Кримінального кодексу РФ почався обвал акцій.

Фейкові референдуми на тимчасово окупованих територіях України та гібридна "мобілізація" у РФ нічого не змінять у планах України щодо деокупації своїх територій, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Досі у Росії проводили приховану мобілізацію. За даними ЗМІ та правозахисників, на війну в Україні вербують ув'язнених у колоніях, обвинувачених, які перебувають у СІЗО, безпритульних. На російських рекрутингових сайтах масово з'явилися оголошення про набір контрактників до армії РФ.

Також окупанти влаштували примусову мобілізацію на тимчасово зайнятих ними територіях Донецької та Луганської областей, як повідомляла українська розвідка.