Війна в Україні продемонструвала недоліки російської концепції батальйонно-тактичних груп – британська розвідка
Російські війська в Україні практично припинили розгортання у вигляді батальйонно-тактичних груп (БТГ) – це тенденція останніх трьох місяців. Про це йдеться у зведенні британської розвідки, яке 25 листопада опублікувало у Twitter міністерство оборони Великобританії.
Концепція БТГ, пояснили у британському військовому відомстві, відігравала важливу роль у російській військовій доктрині протягом останніх 10 років, і в ній були об'єднані батальйони з повним набором допоміжних підрозділів, включно з танковими, розвідувальними і (на відміну від звичайної західної практики) артилерією.
За даними британської розвідки, кілька внутрішніх недоліків концепції БТГ було виявлено у високоінтенсивних великомасштабних бойових діях війни в Україні. Зокрема, відносно невелика кількість бойової піхоти у БТГ часто виявлялася недостатньою для вирішення бойових завдань.
"Децентралізоване розміщення артилерії не дало Росії змоги повною мірою використати свою перевагу в кількості гармат; і деякі командири БТГ були наділені повноваженнями гнучко використовувати можливості, оскільки модель БТГ розробили для просування", – зазначають у британському міноборони.
Контекст:
На початку квітня РФ вивела свої війська з Київської, Чернігівської й Сумської областей. Наприкінці серпня – у вересні сили оборони розпочали контрнаступ, під час якого звільнили майже всю Харківську область, деокупували тисячі кілометрів території на півдні України й вийшли там на рубіж уздовж правого берега Дніпра.
Згідно з даними Генштабу, військові РФ продовжують наступ лише на бахмутському та авдіївському напрямках, на інших – переважно обороняються.
Із 24 лютого до 29 листопада втрати російських окупантів в Україні становлять, за даними Генштабу ЗСУ, 88 380 військових убитими.