"Дістали з рани 1,5 кг скла". Студентка розповіла музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова, як вижила під час ракетного обстрілу

Скалозуб про наслідки ракетного обстрілу: Мені на голову щось впало, обличчя було в крові
Фото надала пресслужба Фонду Ріната Ахметова
Одеситка Діана Скалозуб вижила під час ракетного удару російськими окупантами по курортному селищу Сергіївка Одеської области в ніч проти 1 липня. Свою історію вона розповіла музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Скалозуб разом із подругою переїхала до Молдови до родичів, але невдовзі повернулася до Одеси.

Після складання літньої сесії Скалозуб разом із друзями вирішила відпочити на базі відпочинку у Сергіївці. Компанія приїхала туди 29 червня.

"Було дуже спокійно, тихо, багато дітей, – розповідає Скалозуб. – У ніч на 1 липня друзі розійшлися по кімнатах".

У момент влучання ракети, дівчина сиділа з телефоном у руках.

"Для мене все просто згасло. Був запах тротилу в роті. Світла немає. Я думала, що ми під завалами. Перша думка – у мене в руках телефон, я можу зателефонувати татові. Головне, щоб нам вистачило повітря, нас урятують. Але телефон не реагував. Мені на голову щось упало, обличчя було в крові", – розповідає вона.

Ворухнувши руками, вона зрозуміла, що може рухатися, хоча все обличчя було в крові. Її друзів було також серйозно поранено.

"Було дуже страшно. Ми сіли на землю, намагаючись не втрачати свідомості через крововтрату. Коли усвідомили, що можемо не вижити, мій моральний стан сильно похитнувся і я зрозуміла, що життя дуже тендітне", – сказала дівчина.

Скалозуб провела у лікарні три тижні. У неї діагностували розрив барабанної перетинки, контузію, рвані рани тіла.

"Медики дістали з рани великі цвяхи, приблизно 1,5 кг скла й будматеріалів. Ще багато скла виходить", – розповіла дівчина.

Скалозуб зазначає, що після виписки скористалася послугами пластичного хірурга Артура Тумбашяна, який допомагає людям, котрі вижили під час ракетного обстрілу у Сергіївці.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова – це найбільший у світі архів історій мирних жителів України, які постраждали від війни. Архів музею вже нараховує понад 40 тис. історій.

Розповісти свою історію можна так: написати її на своїй Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних, #розкажіть_свою_історію та запросити друзів і рідних приєднатися; відвідати портал музею і натиснути "Розповісти історію"; зателефонувати на безоплатну гарячу лінію за номером 0-800-509-00.

Ракетного удару по Сергіївці окупанти завдали в ніч проти 1 липня, було пошкоджено житловий багатоповерховий будинок і базу відпочинку.

Офіс генпрокурора України розслідує ракетний удар окупантів по селищу як порушення законів і звичаїв війни. В ОГПУ наголосили, що жодної військової інфраструктури в Сергіївці немає.

Під час теракту, який здійснили російські окупанти, загинуло 22 людини.