Воєнні злочини є частиною умисної стратегії Росії – Кулеба

Кулеба звернувся до політиків усього світу
Фото: ЕРА
Росія тримає у заручниках 300 тис. жителів обложеного Маріуполя, заявив 8 березня у Twitter міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Росія тримає в заручниках 300 тис. мирних жителів у Маріуполі, перешкоджає гуманітарній евакуації попри домовленості за посередництва Міжнародного комітету Червоного Хреста", – написав український дипломат.

Він зазначив, що 7 березня "одна дитина померла від зневоднення".

Воєнні злочини є частиною навмисної стратегії Росії. Закликаю всі держави публічно вимагати: "Росіє, відпусти людей!" – заявив Кулеба.

8 березня невдачею завершилася чергова спроба організувати гуманітарний коридор для вивезення з Маріуполя цивільного населення. Незважаючи на домовленості, Росія відкрила вогонь, повідомила віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Контекст:

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган", завдає авіаударів.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 38 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України востаннє говорив 25 лютого за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців .

Втрати російських окупантів станом на 8 березня становлять, за даними Генштабу ЗСУ, понад 12 тис. людей убитими, пораненими та полоненими, а також сотні танків та інших бронемашин, десятки артилерійських систем, літаків, вертольотів та іншої військової техніки.

РФ відмовляється забирати тіла загиблих в Україні російських військових, заявила Верещук 7 березня.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН із вимогою "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну, а 3 березня повідомив про початок розслідування.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновили історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи призвели до обвалу економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати і надалі.