RU
усі новини

Військовий експерт Світан: Воювати може лише одна із сотні осіб, літати на винищувачах – одна із тисячі. Причини можуть бути від генетичних до морально-психологічних

Світан: Потрібно добирати людей за двома критеріями: мотивація і профпридатність. За цими лише двома речами
Фото: udf.name
ГОРДОН: Новости

Попробуйте наше мобильное приложение!

Український військовий експерт, полковник запасу Роман Світан в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону розповів, що 24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення, армію України "було розгорнуто за штатом мирного часу".

"Якщо хтось розуміє, то зрозуміє. Армія за штатом мирного часу не має права багато чого робити. Узагалі деякі речі, які виконували на Донбасі, – це протиправні дії. І тут іще запитання, коли ці теми взагалі можна порушувати. Деякі речі не мають терміну давності", – заявив він.

Із цим, за словами експерта, пов'язано багато проблем.

"І після того, як ввели вже воєнний стан і розгорнули армію як таку... Коли армію розгорнули вже за штатами воєнного часу, її тоді починають розгортати, вона зростає утричі – уп'ятеро залежно від потреби. Спочатку набирають певну кількість професіоналів – тих, хто може виконувати бойові завдання. Я як інструктор можу з упевненістю сказати... Не один десяток людей навчив на винищувачах літати. Деяких списував через профнепридатність. Люди не всі можуть літати на винищувачах – один із тисячі. Воювати може один із сотні. А 99 осіб із сотні не можуть із різних [причин] – від генетичних до морально-психологічних. Дуже багато питань. Але вони просто не можуть", – додав він.

Світан вважає, що йдеться про системну помилку, якої можна було уникнути, якби воєнний стан ввели 2014 року.

"Це запитання до всіх трьох президентів [Олександра] Турчинова, [Петра] Порошенка і [Володимира] Зеленського. Звісно, армія не могла набрати певну кількість професіоналів і підійти до цього питання правильно. А зараз після цієї системної помилки знову неправильний підхід. Тобто потрібно добирати людей за двома критеріями: профпридатність це обов'язковий критерій, і певні речі, пов'язані з бажанням певних дій. Ну, тобто людина повинна обов'язково хотіти. Не тільки могти, а ще й хотіти. Тобто має бути мотивація. Мотивація і профпридатність. За цими лише двома речами", додав він.

ВІДЕО
Відео: В гостях у Гордона / YouTube
Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію . Востаннє Рада продовжувала воєнний стан 16 листопада до 19 лютого 2023 року.

Дмитро ГОРДОН засновник проєкту
Читайте нас Google News Telegram
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ
5 лютого, 2023 23.30
5 лютого, 2023 07.23
ОСТАННІ НОВИНИ
Сьогодні 01.00
Сьогодні 00.55
Сьогодні 00.32
Сьогодні 00.00
Учора 23.41