Військовослужбовець ЗСУ Вишебаба: У Донецькій області я зустрічаю місцевих жителів лише з проукраїнською позицією. Одна бабуся сунула нам 500 грн у кишені, дідусь – 1000 грн і дякував за захист G

За словами Вишебаби, українці на Донбасі мають чітку проукраїнську позицію
Фото: vyshebaba / Instagram
Жителі прифронтових регіонів Донецької області здебільшого мають проукраїнську позицію та як можуть допомагають українській армії. Про це в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив військовослужбовець ЗСУ, командир відділення у 68-й окремій єгерській бригаді Павло Вишебаба.

"Тільки [людей] проукраїнської позиції я зустрічав тут. Якось ми тільки сюди приїхали і йшли шукати, де можна взяти воду або якісь продукти (все ж таки магазини не працюють), і побачили, що з машини хтось привозить якісь продукти. Підійшли туди, стоять селяни, усі бачать, що ми у формі. Це буквально початок, ще березень. І бабуся одна як почала нам сувати 500 грн у кишеню: "Хлопці, щось купите". Кажу: "Війна триває, невідомо, чи отримаєте ви ту пенсію, це фронтова лінія, фронтове село. Ми ж отримуємо грошове забезпечення, нам не треба", – згадує Вишебаба.

За його словами, це був не єдиний такий випадок.

"І дідусь моєму безпосередньому побратиму теж намагався 1000 грн засунути, подякувати за захист. Це роблять люди 70+, у яких це взагалі можуть бути останні гроші", – розповідає Вишебаба.

За словами військового, молодь також їх підтримує. Крім того, у їхньому ставленні він помічає повагу до армії.

"А дітвора так взагалі – дуже любить українських військових. І малюнки приносять. Єдине шкода, що досі залишаються у фронтових селах родини з дітьми. Їх небагато, ми їх знаємо, привозимо їм гуманітарку", – каже він.

Вишебаба зазначив, що військові постійно вмовляють місцевих покинути прифронтові зони, бо працювати набагато легше, коли в навколишніх населених пунктах немає місцевих жителів.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Вишебаба народився 1986 року у Краматорську Донецької області. Спочатку навчався у Донбаській машинобудівній академії, але після третього курсу забрав документи й вступив на журналістику до Маріупольського державного університету. Після закінчення вишу переїхав у Київ. Брав активну участь у Революції гідності.

Після зміни влади в Україні 2014 року якийсь час працював у пресслужбі Кабінету Міністрів. Із 2017 року є посланцем із питань толерантності ПРООН в Україні. До війни займався екоактивізмом, очолював громадську організацію "Єдина планета".

Вишебаба пішов на війну добровольцем. На передовій у Донецькій області перебуває з березня.