Вілкул повідомив, що у Кривому Розі не буде "московських" і "бурятських" вулиць. Їх перейменують на честь Байдена, Джонсона та Чорнобаївки

У Кривому Розі мають намір позбутися назв, пов'язаних із РФ та Білоруссю
Фото: uk.wikipedia.org
Голова військової адміністрації Кривого Рогу Дніпропетровської області Олександр Вілкул 29 червня в Telegram заявив, що у місті перейменують вулиці, площі та парки, назви яких пов'язані з Білоруссю і з країною-агресором Росією, й опублікував проєкт перейменування 193 топонімів.

"У Кривому Розі не буде жодних "московських", "бурятських" та інших вулиць, площ, парків і скверів, пов'язаних із державою-агресором Росією та Білоруссю", – написав Вілкул.

За його словами, у місті, яке "героїчно бореться з орками вже п'ятий місяць", з'являться вулиці, сквери та площі на честь героїв України, військових частин, які захищають Кривий Ріг, видатних українських та іноземних діячів, українських міст і традицій. На першому етапі перейменують вулиці, пов'язані з російськими та білоруськими географічними назвами.

Зокрема, вулиці Пушкіна хочуть дати ім'я президента США Джо Байдена, Водоп'янова – прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона. Вулицю Лермонтова можуть перейменувати на честь військовослужбовця Національної гвардії, Героя України Павла Федосенка чи Великого Кобзаря.

Згідно з проєктом перейменування, Бєлгородська вулиця стане Волноваською, Біломорська – вулицею Джавелінів, Псковська – Бучанською, Новосибірська – Чорнобаївською, Липецька – вулицею Байрактарів.

На карті Кривого Рогу можуть з'явитися також вулиці Авдіївська, Іноземних добровольців, Кримськотатарська, Херсонська, Шейха Мансура, Героїв оборони Харкова, Правого сектору, Джохара Дудаєва та інші.

Як пояснив Вілкул, із 1-го до 30 липня жителі вулиць, які має бути перейменовано, можуть ознайомитися із запропонованими назвами та передати на розгляд районних рад свої варіанти, якщо такі виникнуть. 1531 серпня жителі обговорять назви з райвиконкомами, і остаточні варіанти передадуть до міської ради для ухвалення рішення про перейменування.

Контекст:

В Україні після відкритого вторгнення Росії 24 лютого почали масово відмовлятися від назв, пов'язаних із країною-агресором, зокрема перейменовувати вулиці, а також демонтувати пам'ятники.

Зокрема, у Харкові вирішили змінити назву для Харківського обласного російського театру імені О.С. Пушкіна.

Українська письменниця Олена Павлова зареєструвала на сайті президента України петицію із пропозицією, щоб вулиці, названі на честь Пушкіна, перейменували на вулиці Стівена Кінга. Станом на 30 червня пропозицію підтримало 5084 особи із 25 тис. необхідних.

Водночас мер Одеси Геннадій Труханов виступив проти перейменування у місті вулиці Пушкінської (не заперечуючи українізації низки інших одеських топонімів). Як пояснив міський голова у коментарі виданню The New York Times 18 червня, його "непокоїть зростання ненависті до всього російського".