Володимир Кличко звернувся до світу, щоб урятувати заблокованих у Маріуполі мирних жителів і захисників

Володимир Кличко: Сьогодні світ має розуміти, що Маріуполь це злочин Росії ще масштабніший, ніж Буча, Ірпінь, Гостомель і Бородянка
Фото: Віталій Кличко / Facebook
Щоб урятувати заблокованих у Маріуполі мирних жителів та українських захисників, потрібно посилити тиск на президента Росії Володимира Путіна, заявив ексчемпіон світу з боксу, брат мера Києва Володимир Кличко у зверненні до світової спільноти, опублікованому у Facebook міського голови столиці Віталія Кличка.

"Усе трагічніша і болючіша ситуація в Маріуполі. Орки всіма засобами штурмують і знищують "Азовсталь", де вже майже два місяці мужньо тримають оборону наші воїни. Але там сьогодні багато і цивільних маріупольців – дітей, жінок, які через постійні обстріли не можуть вийти, щоб покинути територію знищеного міста. Наші герої-бійці вкотре звертаються до цивілізованого світу докласти всіх зусиль, щоб було дотримано гарантії безпечного виходу громадян із території "Азовсталі" та військового гарнізону, щоб евакуювати поранених і тіла загиблих українських захисників. Здаватися в полон українські воїни не збираються!" – наголосив Володимир Кличко.

Він зазначив, що Маріуполь – це символ самовідданої боротьби та незламності українського народу.

"Маріуполь – це рана в серці України та всього цивілізованого світу. Коли люди, яких буквально тримають у заручниках, помирають із голоду у підвалах, гинуть під обстрілами. Коли жителів вивозять до фільтраційних таборів на території агресора. І це відбувається у ХХІ столітті у центрі Європи! Українські воїни ціною неймовірних зусиль, поранені та змучені, втрачаючи своїх побратимів, тримають оборону, не даючи ворогу повністю захопити місто. Сьогодні світ має розуміти, що Маріуполь – це злочин Росії ще масштабніший, ніж Буча, Ірпінь, Гостомель і Бородянка. І зараз орки намагаються приховати у Маріуполі всю дикість і звірства, які вони там наробили. Негайно на Путіна та його режим мають чинити особливо жорсткий тиск із боку Заходу. Реальну ситуацію у Маріуполі мають побачити міжнародні організації та іноземні ЗМІ! Терміново потрібен гуманітарний коридор для порятунку людей і життєзабезпечення маріупольців. А українська армія потребує масової допомоги озброєнням! Маріуполь треба врятувати! Він має вистояти! Бо він – символ нашої сили духу та незламності! Слава Україні! Слава її героям!" – заявив брат мера Києва.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за Маріуполь тривають із 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерії і реактивних систем залпового вогню. Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку та продуктів.

Приблизно три тижні – до 14 березня – евакуації  з міста не проводили через постійні обстріли з боку росіян. Потім у жителів з'явилася можливість покинути місто через спеціальний коридор, але тільки приватним транспортом. 12 квітня голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що цей спосіб росіяни також заблокували.

6 квітня міськрада Маріуполя повідомила, що у місті почали працювати російські мобільні крематорії, щоб "знищити будь-які свідчення злочинів своєї армії".

20 квітня українській владі вдалося домовитися про гуманітарний коридор; він не спрацював так, як планували, але з міста змогло виїхати чотири автобуси з людьми, повідомила віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Верещук заявила, що приблизно 1 тис. цивільних осіб і 500 поранених військових перебувають у бомбосховищах маріупольського заводу "Азовсталь". Вона висунула вимогу відкрити гуманітарний коридор для цих людей.

21 квітня президент України Володимир Зеленський сказав, що більшу частину міста росіяни "давно захопили". У Маріуполі, за його інформацією, залишаються заблокованими приблизно 120 тис. мирних жителів.