"Утікають у свою непереможну країну". У Чернігівській області окупанти викидають документи і переховуються у лісах

Українські військові знаходять у Чернігівській області викинуті документи російських солдатів і офіцерів
Фото: Оперативне командування "Північ" / Operational Command “North” / Facebook
У Чернігівській області російські окупанти настільки деморалізовані, що викидають свої документи та тікають у напрямку Росії. Про це 7 березня повідомила пресслужба оперативного командування "Північ".

"Офіцери однієї з "найсильніших армій світу" такі хоробрі, що в населених пунктах у зоні відповідальності підрозділів оперативного командування "Північ" викидають документи та тікають у свою непереможну країну. І це вже роблять офіцери!" – ідеться у повідомленні.

Українські військові закликали місцевих мисливців і добровольців допомогти їм у пошуку окупантів-утікачів.

"Настав час наших єгерів та партизанів. Ми добре всі пам'ятаємо, що Чернігівська область – край партизанської слави. Вірте у своїх захисників! Разом до перемоги!" – ідеться у зверненні.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган", завдає авіаударів.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 38 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України востаннє говорив 25 лютого – протягом першого дня війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

За даними Генштабу ЗСУ, втрати російських окупантів станом на 7 березня становлять понад 11 тис. осіб убитими, пораненими та полоненими, а також 290 танків, 999 ББМ, 117 артилерійських систем, 50 РСЗВ, 23 одиниці засобів ППО, 86 літаків, 454 автомобілі, три кораблі/катери, 60 цистерн із паливом і сім оперативно-тактичних безпілотників.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну, а 3 березня повідомив про початок розслідування. 7 березня у суді ООН у Гаазі розпочалися слухання за позовом України до Росії про геноцид.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи призвели до обвалу економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати й надалі.