Вторгшись в Україну, росіяни повторили помилку часів Чеченської війни – Білецький
Він порівняв війну в Україні з подіями Чеченської війни, коли російські війська безрезультатно намагалися взяти Грозний.
"Замість того, щоб діяти по-військовому, тобто рухатися в місто поступово, закріплюватися квартал за кварталом, […] росіяни вирішили діяти "нахрапом", у "ленінсько-мусорський" спосіб, тобто забігти в центр міста всією армадою […] і зайняти "ленінські" телеграф, пошту, президентський палац і заявити: "Усе, влада помінялася, тут тепер знову Росія, ніякої Ічкерії немає", – сказав Білецький.
Він зазначив, що російські війська, намагаючись просто "підняти прапор" у столиці Чечні, "елементарно" програли бій, оскільки було перерізано їхні логістичні маршрути.
За словами лідера "Нацкорпусу", приблизно так само РФ діяла і проти України після вторгнення 24 лютого.
"Вони знову спробували організувати поліцейсько-військову операцію. Зараз абсолютно стає зрозумілим, що розрахунок був більше політико-психологічним, ніж військовим. Завдання було: контурно позначити захоплення Києва, захоплення Харкова, наступ на півдні й так далі. Очікувалося, що українська армія зламається, що український народ зламається, що спротиву фактично не буде і далі все піде як по маслу, і знову потрібно буде просто підняти прапор", – пояснив Білецький.
Він підкреслив, що різниця виявилася в тому, що в Чечні воювали добровольці, а в Україні армії РФ протистоїть професійна боєздатна сучасна армія, хоч і менша за російську.
Білецький зробив висновок, що Росія не була готова до повноцінної війни в Україні, де окупантові чинить спротив "40-мільйонний український народ".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні вночі 24 лютого, заявивши, що це "операція", мета якої – "демілітаризація і денацифікація України".
За даними Генштабу ЗСУ, втрати особового складу російських окупантів від початку вторгнення в Україну становили приблизно 15,3 тис. осіб і сотні одиниць різної техніки.