За жодних обставин заводи Маріуполя не працюватимуть під російською окупацією – Ахметов для WSJ
"Російські війська перетворюють Маріуполь на руїни, вбивають маріупольців і бомблять заводи. За жодних обставин ці заводи не працюватимуть під російською окупацією", – заявив він журналістам.
Ахметов наголосив, що і "Азовсталь", і ММК імені Ілліча – завдяки героїчним зусиллям української армії залишаються під контролем України.
"Азовсталь" та ММК ім. Ілліча, на яких у місті працювало майже 40 000 людей. Обидва заводи наразі під контролем України, але заводи тимчасово закрито", – сказав бізнесмен.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
В інтерв'ю Forbes Ахметов повідомляв, що залишається в Україні. "Я в Україні і не збираюся нікуди їхати. Живу я зараз з тими самими почуттями, що й кожен українець, – очікуючи, що війна в нашій країні закінчиться нашою перемогою. І ми зможемо почати відновлювати нашу країну, щоб зробити її щасливою та успішною. Зі свого боку я не пошкодую на це ні сил, ні коштів", – заявив він.
19 березня радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко повідомив, що у Маріуполі йдуть бої за завод "Азовсталь", окупанти намагаються захопити його.
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за місто точаться з початку російського вторгнення. Мер Маріуполя Вадим Бойченко говорив, що російські війська не змогли взяти штурмом Маріуполь і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських знарядь та реактивних систем залпового вогню житлові квартали. За оцінками влади, у місті залишалося приблизно 350 тис. осіб.
Жителі обложеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла та зв'язку. У місті є проблеми з медикаментами та харчовими продуктами.
За офіційними даними, за час російської агресії у Маріуполі загинуло майже 2 тис. жителів. Але радник мера Петро Андрющенко вважає, що це не остаточні дані, оскільки через постійні обстріли поки що неможливо зайнятися пошуком тіл загиблих. Він припускає, що у місті вже могло померти приблизно 20 тис. людей. Андрющенко також розповів, що майже 80% житлового фонду Маріуполя є непридатними для проживання.