Зачищення і фільтрація. Мер Ізюма розповів, коли туди зможуть повернутися жителі
"У місті спокійно, військові займаються зачисткою, обходять територію міста, шукають ворожих солдатів, які ховалися по приватних оселях. Якщо знаходять, то вибивають їх", – сказав Марченко.
Потім, за його словами, у місті буде проведено так звану фільтрацію.
"Будуть вишукувати колаборантів. Це ще займе десь 10 днів. Після цього у місто зможуть спокійно повертатися жителі, які виїхали", – наголосив мер.
За його даними, людей із міста поїхало дуже багато – майже дві третини населення.
Мер наголосив, що Ізюм дуже постраждав від дій російської армії. У місті велика проблема з опаленням.
"Ще з березня, коли окупанти бомбили літаками й артилерією, наше місто було розбите, постраждали багатоповерхівки, інфраструктура... Майже всі котельні розбомблені, і опалювальний сезон під великим питанням. Майже 70% багатоповерхівок постраждали, є зовсім розбомблені. Ситуація дуже важка", – сказав він.
Також у більшості районів зараз немає світла, газу та води. Немає і зв'язку – українські військові зараз встановлюють Starlink і дають місцевим жителям зв'язуватися з близькими, розповів Марченко.
За його словами, незважаючи на все це, багато хто планує повернутися в Ізюм.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Ізюм загарбники заблокували на початку березня. Місто зазнавало інтенсивних обстрілів та авіаударів. За даними міськради, понад 80% інфраструктури знищено. Від початку квітня Ізюм було окуповано.
Наприкінці серпня – на початку вересня ЗСУ почали контрнаступ на півдні та сході країни. Про те, що українські військові звільняють Ізюм, у відеозверненні увечері 11 вересня сказав президент України Володимир Зеленський.
Уранці 12 вересня СБУ опублікувала фото з Ізюма і повідомила, що окупанти кидають там "цілі арсенали боєприпасів".
За словами депутата Ізюмської міськради Максима Стрельника, український прапор підняли над Ізюмом 10 вересня, але в місті ще відбуваються стабілізаційні заходи. Офіційно про повне звільнення Ізюма українська влада ще не повідомляла.
За даними міськради, від початку російського вторгнення щонайменше 1 тис. жителів Ізюма загинула внаслідок російських обстрілів та авіаударів, ще більше – через ненадання медичної допомоги та брак ліків під час окупації.