Росіяни втратили сотні одиниць техніки під час контрнаступу ЗСУ, зокрема щонайменше 40 танків – CIT
Наразі загальної кількості військової техніки, яку втратила Росія, ще не підрахували. Але вже є візуальні підтвердження, що "між Херсоном та Харковом" Росія втратила:
- 40 танків;
- 35 бронетранспортерів;
- 11 машин зв'язку;
- чотири інженерні машини;
- дев'ять зенітно-ракетних комплексів;
- 50 бойових машин піхоти;
- п'ять багатоцільових всюдихідних бойових машин піхоти "Тигр";
- 47 вантажівок та іншої техніки;
- літаки Су-34 і Су-25.
Окремо наголошують на втрачених росіянами в Ізюмі:
- самохідних гаубицях "Мста-С" та "Мста-СМ2";
- самохідній гаубиці "Акація";
- танках Т-80У та Т-80БВ;
- бронетранспортері БТР-82;
- машині розмінування УР-77 (іноді використовують у наступі).
Частину техніки окупанти покинули через неможливість організувати швидкий відхід, оскільки відступу не планували, зазначили аналітики.
"Для порівняння, це було б так, начебто 10-та гірсько-стрілецька дивізія США втратила всі машини або гармати, якими вона володіла, а потім сусідня бригада втратила половину свого складу. Неможливо уявити це якось інакше, ніж масову, небачену із часів Другої світової війни (за такий короткий час) втрату російського обладнання, яка безперечно перевищує можливості Росії щодо відновлення", – підкреслили у CIT.
Фото й відео кинутої і знищеної російської техніки постять у соцмережах українські військові та OSINT-аналітики.
"Є програма допомоги під назвою "лендліз", а є програма допомоги під назвою "жест доброї волі", – прокоментував ситуацію головний редактор InfoCar Павло Кашчук в огляді трофейної командно-штабної машини КШМ Р-149.
11 вересня він також повідомив у Facebook, що завдяки діям 8-го полку Сил спеціальних операцій та спецгрупи снайперів "Десна" українські військові отримали комплекси безпілотників "Орлан-10", зокрема наземні станції, антени та заводську документацію.
"Тобто зовсім скоро друга (але це не точно) армія фактично позбудеться своїх наймасовіших безпілотників. Вони стануть ще легшою здобиччю для нашої радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки, як і їхні екіпажі на землі під час роботи – для ракет HIMARS!" – пояснив Кашчук.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Наприкінці серпня – на початку вересня ЗСУ почали контрнаступ на півдні та сході країни. Станом на вечір 12 вересня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила про деокупацію майже 6 тис. км&³2; території України.
Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов розповів 10 вересня, що ЗСУ звільнили приблизно 40 населених пунктів у регіоні. Зокрема, звільнено Балаклію. Українські підрозділи зайшли у Куп'янськ та Ізюм.
Також українські військові звільнили 13 населених пунктів і посунули лінію фронту на півдні, повідомило 12 вересня оперативне командування "Південь".