Загарбники масово викрадають чоловіків на окупованих територіях і вимагають викупу, суми сягають $30 тис. – СБУ

Родичкам викрадених кажуть, що "телефоном таких питань не вирішують", а коли ті приходять в окупаційну комендатуру, називають "прайс"
Фото: depositphotos.com
Російські загарбники масово викрадають чоловіків на тимчасово окупованих територіях і вимагають викуп. Про це повідомила 2 червня СБУ з посиланням на надану спецслужбі оперативну інформацію та перехоплення розмов місцевих жителів з окупантами.

СБУ опублікувала записи звернень українських громадян до так званої "тимчасової військової адміністрації Росії" в Мелітополі Запорізької області.

"Щойно приїхали ваші хлопці, з комендатури, закрили мого чоловіка в багажник і забрали. Ні документів не надали, ніде нічого". "Скрутили, завантажили в багажник. Машину забрали, мотоблок... сказали, що вони з поліції". "У мене чоловіка забрали і сказали, що відвезли до Мелітополя у 58-му армію чи 58-ма армія забрала. Як мені бути?.." – кажуть на записах українки.

На всі ці звернення дають приблизно однакову відповідь: "Приходьте в комендатуру, пишіть заяву. Таких питань телефоном не вирішують".

У комендатурі, за інформацією СБУ, родичам викрадених озвучують "прайс" і починаються торги.

"Сума за "повернення до нормального життя" залежить від статків сім'ї і коливається в межах від $10 тис. до $30 тис.", – зазначили у спецслужбі.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

У березні стало відомо, що на захоплених територіях України російські окупанти вдаються до репресій: викрадають політиків та активістів, тиснуть на журналістів. Журналіст із Каховки Херсонської області Олег Батурін, якого протягом восьми днів утримували росіяни, розповів, що в полоні його били й погрожували вбити.

У квітні жителі окупованого Херсона розповіли, що в обласному центрі з'явився аналог донецької в'язниці "Ізоляція" для катування незгодних із російським окупаційним режимом.

Наприкінці квітня українська розвідка повідомила, що на окупованих територіях масово викрадають чоловіків призовного віку – окупанти в такий спосіб поповнюють обмінний фонд.

За інформацією голови Запорізької військової обласної адміністрації Олександра Старуха, станом на 11 травня в області було підтверджено 271 випадок викрадення людей, 153 із них вдалося звільнити, у заручниках залишалося 118.